sabahları iştahsızlık var

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

paul walker
Üye
Üye

sabahları iştahsızlık var

Mesajgönderen paul walker » Kasım 7th 2013, 12:56

normalde 12 de kalkan biriyim

ama sabah dersleri oldugu günler ( haftada 4 gün) 6-7 gibi kalkmak zorunda kalıyorum kahvaltı yapamıyorum fena halde iştahsızlık oluyor

günün en önemli öğünü kahvaltıyıda 1 ısırık peynirle geçirince olmuyor

ne önerirsiniz?

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Kasım 7th 2013, 13:07

Kahvaltı olmazsa olmaz. Hiç bir şey onun yerini tutmaz. Malesef bişey önersekte boş olur

aranel
Üye
Üye

Mesajgönderen aranel » Kasım 7th 2013, 14:20

Kahvaltı günün en önemli öğünü değil. Karnın aç değilse demekki ihtiyacın da yok. Acıktığında yemek yemen yeterli. Zamanlamaya takılmamak lazım.

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Kasım 7th 2013, 15:58

Bence yemekte zamanlama önemli, özellikle kahvaltı; vücut uzun süre uyku halinden uyandıktan sonra metabolizmayı beslemek için gıdaya ihtiyaç duyar ve buda kahvaltıdır. Kasların beslenmesi ve güne zinde bir başlangıç için bence erken saatte yapılan kahvaltı çok faydalıdır.

Kahvaltı etmek zor geliyor ise, yağsız süt, çilek vb. ve yulaf ezmesi ile çok güzel bir shake hazırlanabilir. İçine ceviz, fındık, bagdem (çiğ olmalılar) koyabilirsin. Böylece besleyici bir içecek yapmış olursun. Az bal koyarsan yada protein tozu kullanıyorsan 1 ölçek koyarsan tadıda mükemmel olur...

paul walker
Üye
Üye

Mesajgönderen paul walker » Kasım 7th 2013, 16:32

asilcenk yazdı:Bence yemekte zamanlama önemli, özellikle kahvaltı; vücut uzun süre uyku halinden uyandıktan sonra metabolizmayı beslemek için gıdaya ihtiyaç duyar ve buda kahvaltıdır. Kasların beslenmesi ve güne zinde bir başlangıç için bence erken saatte yapılan kahvaltı çok faydalıdır.

Kahvaltı etmek zor geliyor ise, yağsız süt, çilek vb. ve yulaf ezmesi ile çok güzel bir shake hazırlanabilir. İçine ceviz, fındık, bagdem (çiğ olmalılar) koyabilirsin. Böylece besleyici bir içecek yapmış olursun. Az bal koyarsan yada protein tozu kullanıyorsan 1 ölçek koyarsan tadıda mükemmel olur...

öneri derken böyle bir şey kastetmiştim

çok teşekkürler yarın uygulayacağım

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 7th 2013, 17:51

aynı sıkıntı bendede var bu aslında uyanmayla ilgili. mesela sabah kahvaltı için belirlediğim saatten 1 saat önce kalkıyorum bu 1 saat içerisinde midemdeki iştahsızlık hissi kalkıyor sonra yiyorum. sana da öneririm.

tuysikletadam
Üye
Üye

Mesajgönderen tuysikletadam » Eylül 14th 2014, 11:12

Bu sorun bende de vardı. Uykunu düzenlemezsen, düzenli yemek yemezsen, egzersiz yapmazsan, bak bu çok önemli bol bol su tüketmezsen sorun devam eder

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Eylül 14th 2014, 12:56

Biryerden sonra vücut fazla kalori yakmaya başladığı zaman iştahın hiç beklemediğin kadar açılacaktır

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 4 misafir