Yumurta Aminoasit Değerleri...

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Eylül 7th 2012, 11:23

Cem kardeşim tabi ki "gerekli" supplement'lerin (sublement :) ) yeri ayrı, hani diyorum ki whey proteine abanacağına yumurtaya abanmak daha mantıklı geliyor zaman zaman

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Eylül 7th 2012, 11:35

Mert Güner yazdı:Cem kardeşim tabi ki "gerekli" supplement'lerin (sublement :) ) yeri ayrı, hani diyorum ki whey proteine abanacağına yumurtaya abanmak daha mantıklı geliyor zaman zaman
benim ki sadece bir laf dokundurmaydı... beni bilen bilir.. suplementler gereksiz... para israfı BENCE
sana aynen katılıyorum.. bence de yumurta

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Eylül 7th 2012, 11:42

öyle deme Cem abi, yumurta içerisindeki proteinler demir emilimini azaltıyormuş.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Eylül 7th 2012, 11:42

ihsan fikircioglu yazdı:Yumurta içerisindeki proteinler demir emilimini azaltır.

takıldığım noktalardan bir tanesi. Bilimsel dayanağıyla bu iddiayı savunabiliyor musunuz?
Proteinler?
Kaynak gösteremiyorsanız böyle büyük iddialar ortaya atmayın. Ya açıklayın bu dediğinizi, kulaktan dolma olmadığını görelim ya da araştırın önce. Doğrudur yanlıştır demiyorum, ama sadece bu şekilde yazıldığında kulaktan dolma bir bilgi olduğu izlenimine kapılıyor insan. En kötü bilgi de 2.el bilgidir, duyulan bilgidir.

Kaynağı belli olmayan bilgilerle birbirimizi zehirlemeyelim lütfen.
Demir emenlerin tatanoz aşısı yaptırmalarında fayda var.

ihsan fikircioglu
VIP
VIP

Mesajgönderen ihsan fikircioglu » Eylül 7th 2012, 11:47

Sıva yiyenler de var abi. Hep yumurtayı çok yiyorlar demiri ememiyorlar ondan. Ah bir emsek demiri neler olacak demek ki :)

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Eylül 7th 2012, 11:56

ihsan fikircioglu yazdı:öyle deme Cem abi, yumurta içerisindeki proteinler demir emilimini azaltıyormuş.
millet demiri bırakalı yıllar oldu. devir titanyum devri :)

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Eylül 7th 2012, 12:42

biyologcem yazdı:
Yüksel Bayram yazdı:neden olmasın? çok da güzel olur..Lele yumurta süper ..millete akıl erdiremiyorum bir tomar parayı içinde bir sürü kimyasal olan sublimenetlere göz kırpmadan veriyorlar iş Allahın yumurtasına gelince yok sarısı yok beyazı zehirlemeyin kendinizi yumurta yiyin..
ama suplement olmadan vg olmaz be abi... :P

efsane aynı zamanda hikaye bunlar Cem :) evde olmaz,kg başına 2 gr protein almazssan olmaz süblimenet kullanmadan olmaz vsvs..komik iddialar bunlar :-(

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Eylül 7th 2012, 12:48

biyologcem yazdı:
Mert Güner yazdı:Cem kardeşim tabi ki "gerekli" supplement'lerin (sublement :) ) yeri ayrı, hani diyorum ki whey proteine abanacağına yumurtaya abanmak daha mantıklı geliyor zaman zaman
benim ki sadece bir laf dokundurmaydı... beni bilen bilir.. suplementler gereksiz... para israfı BENCE
sana aynen katılıyorum.. bence de yumurta

aynen katılıyorum :shock: konuşa konuşa yumurtacıları ayıktırdık iyi mi..4 lira olan yumurta 7.5 lira olmuş..inadına doğala yumurta tavuğa devam...benim param ve sağlığım kıymetli :shock:

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Eylül 7th 2012, 13:54

Yok Cem bence supplementler gereksiz demeyelim, hepsi gerekli değil diyelim daha iyi. Whey'i zaten saymıyorum da ZMA olsun, Arginine Ornithine olsun, Creatine olsun, Taurin olsun candır canandır :)

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Eylül 7th 2012, 13:57

ihsan fikircioglu yazdı:Sıva yiyenler de var abi. Hep yumurtayı çok yiyorlar demiri ememiyorlar ondan. Ah bir emsek demiri neler olacak demek ki :)

:) şimdi yumurtanın emdiği(!) demiri geri koyamıyor muyuz? Azıcık kırmızı ete bakar yahu.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir