Yumurta Aminoasit Değerleri...

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Nisan 3rd 2013, 16:24

Guven1, sen yarışmacısın sanırım.Diyette sarı gerçekten sıkıntı yaratmaz değil mi? Bende 7-10 arası tam yiyorum.Ama şu sarı olayı gerçekten tam çözülmüş değil.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Nisan 3rd 2013, 16:42

sarı candır...

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Nisan 3rd 2013, 17:48

Muhammet SONMEZ yazdı:Guven1, sen yarışmacısın sanırım.Diyette sarı gerçekten sıkıntı yaratmaz değil mi? Bende 7-10 arası tam yiyorum.Ama şu sarı olayı gerçekten tam çözülmüş değil.

7 tanemi ? kolestrolun faydası var spor yapanlar için ama gereksiz yağ almaktır sarılarını yemek.. yağlanırım sorun değil diyorsan tabi yemende sakınca yok.

diyette tüketilmemesi gerekir.7 tam sarısı=35 gram yağ yani 315 gereksiz kalori.. bu definisyonda mct ve doymamış yağlar daha önemli..

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Nisan 3rd 2013, 19:42

Onun icin kalori hesabinda %45 lere cikiyor yag orani. Onun icin sordum zaten. 7 veya 10 tane sari yesemde yag yakiyorum su anda ama yag orani azalip hatlari iyice cikarmaya baslayinca ne olur bilemiyorum. Dusuk kalori ile her harukarda yag yakiliyor ama %45 yag ne kadar dogru bilmiyorum. Tabi %45 doymamis yaglardan gelse mesele degilde doymus yaglardanda geliyor iste. Kafam yine karisti :?:

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Nisan 3rd 2013, 20:07

kısaca şöyle diyelim. yumurta sarısı faydalı ama spor yapan biri için 3 tane fazlasıyla yeterli. yağlar zaten diğer kaynaklarda da var.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Nisan 3rd 2013, 21:42

Guven1 yazdı:benim yumurtaya alerjim olmadıgından istedigim kadar yiyebiliyorum. 1 koli yumurtayı sarısı ile yiyorum bana dokunmuyor. alerjik bünyelere dokunabilir.
Bu detay çok önemli Bazı insanlarda yumurta alerjisi var ve tabii ki onlar yumurtaya bulaşmamalı. Ama bu derdi olmayanlar ın günde 15-20 tam yumurta yemesinde (sağlam kanıta dayalı) hiç bir zarar yok.

Tam yumurta çok kaliteli, kolay hazmedilen, rahat kullanılan ve ucuz protein içeriyor. Kıymetini bilelim.
mj23 yazdı:7 tanemi ? kolestrolun faydası var spor yapanlar için ama gereksiz yağ almaktır sarılarını yemek.. yağlanırım sorun değil diyorsan tabi yemende sakınca yok.

diyette tüketilmemesi gerekir.7 tam sarısı=35 gram yağ yani 315 gereksiz kalori.. bu definisyonda mct ve doymamış yağlar daha önemli..
İşte klişe bir yanılgı..

Diyet yaparken ASIL önemli olan toplam kalori miktarı. Günlük kalori hedeflerini aşmazsanız ne yerseniz yiyin yağ yakılır. "Yağ yersen yağ yakamazsın" inancı Zeus'la beraber tarihe maloldu artık.

1 tam yumurtada ortalama 6gr protein ve 4gr yağ var. 60kalori civarı. 10 tam yumurta 600kalori ve 60gr protein. Hazırlaması-yemesi-hazmı kolay. Günlük kalorilerin 600'ü yumurtadan gelse ve geri kalanını da başka gıdalardan temin etsek bunun diyete ne olumsuz etkisi olabilir?

Muhammed SONMEZ yazdı:Onun icin kalori hesabinda %45 lere cikiyor yag orani. Onun icin sordum zaten. 7 veya 10 tane sari yesemde yag yakiyorum su anda ama yag orani azalip hatlari iyice cikarmaya baslayinca ne olur bilemiyorum. Dusuk kalori ile her harukarda yag yakiliyor ama %45 yag ne kadar dogru bilmiyorum. Tabi %45 doymamis yaglardan gelse mesele degilde doymus yaglardanda geliyor iste.
Yağ oranının yüksek olması yağ yakımını engellemez ki. Kalori miktarını tutturduktan sonra isterse %70 olsun, ne olur?

Doymuş yağların zararlı olduğu KANITLANMAMIŞ bir mit. 1970'lerde Keys adlı adamcağızın ortaya attığı ve her nasılsa bütün tıp dünyası tarafından kabul görmüş bir iddia. Keys bu inanışını destekleyecek verileri seçerek (ve desteklemeyenleri ayıklayarak) birkaç analiz ortaya koydu. Herkes de kabul etti.

Eldeki bilimsel verilere göre;
-doymamış yağ alımı kolesterolü yükseltmiyor,

-kolesterol alımı kolesterolü yükseltmiyor (daha doğrusu çook az yükseltiyor),

-kolesterolün yüksek olması zaten tehlikeli değil. Kolesterolü yüksek ve düşük olanların ölüm oranları hiç farklı değil.

-sadece 30-45 yaşındaki erkeklerde kolesterol yüksekliği kalp-damar hastalıkları riskini biraz arttırıyor. Ama bütün sebeplerden ölüm oranları kolesterolü düşük olanlarla aynı. Yani, kolesterolü düşük olanlar daha çok beyin kanaması-kanser ve diğer hastalıklardan ölüyorlar.

-yaşlı ve genç erkeklerde ve her yaştaki kadınlarda ise kolesterol yüksekliğinin kalp-damar hastalığıyla bir alakası yok.

-kolesterol düşüren statin ilaçlarının yaşam süresini uzattığı biliniyor. Peki bunu nasıl açıklayacağız? Çünkü bu ilaçlar sadece kolesterol düşürmüyorlar. Statinlerin inflamasyon azaltıcı ve kan inceltici etkisi de var. Bu iki etkinin kalp-damar sağlığına olumlu etkileri zaten kanıtlı. Yani, büyük ihtimalle, kolesterolü düşürdüğü için değil, bu diğer etkileri sebebiyle hayat beklentisini arttırıyorlar....

Yine çenem düştü :)

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Nisan 3rd 2013, 22:01

:) abi senin cenen devamli dussun.

Kullanıcı avatarı
Guven1
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Guven1 » Nisan 3rd 2013, 22:16

antrenmanı adam gibi ve diyet yapmasını iyi bildikten sonra , bünyenin kaldıracagı kadar yumurta yiyin dokunmaz. günde 30 tane tam yumurta yesemde dokunmuyor. demekki komple olmak gerekiyormuş.

antrenman + diyet + bünye faktörü

Buzkalpli
Üye
Üye

Mesajgönderen Buzkalpli » Ocak 29th 2015, 15:37

Aynı şekilde yumurtaya alerjim olmadığı için günde 15-20 yumurta yiyorum 5-6 tanesininde sarısını yiyorum . Sıkıldıkça değiştiriyorum besinleri Yumurta balık hindi beyaz ve kırmızı et olarak devamlı sirkülasyon yapıyorum

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 29th 2015, 17:38

ben çok fazla yiyemiyorum 5-6 tam yumurta yiyorum..

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir