Düşük karbonhidrat-Yüksek protein dietleri ..

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 26th 2014, 11:48

Hoşgeldin "ketomani". Uzun zamandır keto diyetiyle ilgilenmemiştik, özlemişim :)

Aklına gelen her şeyi sor lütfen, hatta sormakla kalma, kendi deneyimlerini ve bilgi-fikirlerini de paylaş.

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Şubat 26th 2014, 16:58

Konuyu görüdm hemen daldım içine ve kemal hocam yazdığınız her şey çok mantıklı geldi tamda benim aradığım şeyler yağ yakıp aynı zamanda adele büyütmek istiyorum. Ama diyeti daha tam araştıramadım acaba kilo başına besin değerlerini ne koyuyoruz ve kalori alımı nasıl olmalı ayrıca Cardiyo ve ağırlık antremanı ne şekilde olmalı hangi suplementleri kullanmalıyız sordukca sorasım geliyor :) bugün pek bir vaktim yok ama yarın ilk için içini dışını iyice araştırcam bu diyetin

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 26th 2014, 21:11

Bu diyette her türlü karbonhidrat yasak. Yağ ve protein serbest. İlave supplement almak gereksiz, belki vitamin c ve günde 1 multivitamin alınabilir.

Vucut kg ağırlığı kadar gr protein alınmalı. Bu minimum, daha fazla da alınabilir. Geri kalan kaloriler de yağlardan gelecek. Doymuş yağlar (margarin hariç) ve zeytinyağı ideal.

Yağ yakmak için olmazsa olmaz kural kalor kontrolü. Bu diyetin yağ yakabilmesi için harcadığından daha az kalori yemelisin. Yani mucize falan değil. Ama ketosisin iyi tarafı açlık duygusunu yok ederek az kalori alınmasını kolaylaştırıyor.

KETOMANİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen KETOMANİ » Şubat 27th 2014, 23:42

Kemal bey, ben bu diyeti öncelikle insülini yükseltmediğin müddetçe istediğin kadar et yağ vs yiyebilirsin olarak algılamıştım.
Daha doğrusu bir iki yıl önce bu şekilde yansıtılmıştı. Şimdi kaloriye bu kadar vurgu yapan sizi görüyorum.
Sürekli kalori hesabı yapmanıza gerek yok mesajı veriliyor.

geçen yıl bu diyetle 3 haftada 7 kg falan verdim
Sonra hepsini geri aldım.
Bi kaç aydır 3 defa diyete başaldım ve iki üçgün sonra bıraktım konsantre olmadım
Herneyse 2 gün önce tekrar başladım ve devam ediyorum.
Bunun içiin keton ayracı da aldım her sabah test yapıyorum. İdrarımda keton seviyesi6-8 civarında.
Ama kilo veremiyorum.
1 kg falan verdim
Gerçi giysilerimden vermiş gibi hissediyorum ama tartıda bariz fark yok
ilk günler kalori saymıyordum şimdi sizi tekrar okuyunca kaloriyede dikkat ediyorum

Anlamadığım nokta bizim için kriter ketoda olmak mı?
Yani vucut ketodaysa diyet doğru gidiyor diyebilir miyiz?
Birde bu ketonun böbreklere çok zararlı olduğunu duydum, doğru mudur?Birde vucudun ketoya girebimesi için yediklerinizin %80 i yağ olmalı deniliyorfakat ben o kadar yağ almadığım halde ketosis durumuna girebildim. Bu diyette essansiyel olması dışında yağın önemi nedir?
Şimdilik bu kadar.Teşekkür ederim.

KETOMANİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen KETOMANİ » Şubat 27th 2014, 23:48

KETOMANİ yazdı:Kemal bey, ben bu diyeti öncelikle insülini yükseltmediğin müddetçe istediğin kadar et yağ vs yiyebilirsin olarak algılamıştım.
Daha doğrusu bir iki yıl önce bu şekilde yansıtılmıştı. Şimdi kaloriye bu kadar vurgu yapan sizi görüyorum.
Sürekli kalori hesabı yapmanıza gerek yok mesajı veriliyor.

geçen yıl bu diyetle 3 haftada 7 kg falan verdim
Sonra hepsini geri aldım.
Bi kaç aydır 3 defa diyete başaldım ve iki üçgün sonra bıraktım konsantre olmadım
Herneyse 12 gün önce tekrar başladım ve devam ediyorum.
Bunun içiin keton ayracı da aldım her sabah test yapıyorum. İdrarımda keton seviyesi6-8 civarında.
Ama kilo veremiyorum.
1 kg falan verdim
Gerçi giysilerimden vermiş gibi hissediyorum ama tartıda bariz fark yok
ilk günler kalori saymıyordum şimdi sizi tekrar okuyunca kaloriyede dikkat ediyorum

Anlamadığım nokta bizim için kriter ketoda olmak mı?
Yani vucut ketodaysa diyet doğru gidiyor diyebilir miyiz?
Birde bu ketonun böbreklere çok zararlı olduğunu duydum, doğru mudur?Birde vucudun ketoya girebimesi için yediklerinizin %80 i yağ olmalı deniliyorfakat ben o kadar yağ almadığım halde ketosis durumuna girebildim. Bu diyette essansiyel olması dışında yağın önemi nedir?
Şimdilik bu kadar.Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mart 3rd 2014, 19:57

KETOMANİ yazdı:Kemal bey, ben bu diyeti öncelikle insülini yükseltmediğin müddetçe istediğin kadar et yağ vs yiyebilirsin olarak algılamıştım.
Olaya mantıklı bakmak lazım. Yağ dokusu vucutta enerji depolamak için kullanılıyor. Gereğinden fazla kalori alırsak, bu kalori fazlası yağ dokusu olarak saklanacak. Bendeniz uzun zaman ketosis diyeti yaptım ama çok yavaş yağ kaybettim; çünkü kalori alımını ciddi olarak azaltmadım. Keto diyetinin iyi tarafı açlık duygusunu bastırarak az kalori alımını kolaylaştırması. AMA ASIL İŞ GÖREN AZ KALORİ ALIMI!

KETOMANİ yazdı:Anlamadığım nokta bizim için kriter ketoda olmak mı?
Ketosisde olunca (1)açlık duygusu kalmıyor, (2)beyin kısa zaman içinde glukoz yerine ketonları enerji olarak kullanmaya başlıyor, (3)2-3 hafta içinde vucut tamamen yağ yakmaya adapte oluyor..

Yağ yakmak için ketosis olmazsa olmaz değil ama az kalori alımı + ketosis bence ideal yağ yakma metodu (*)

KETOMANİ yazdı:.. ketonun böbreklere çok zararlı olduğunu duydum, doğru mudur?Birde vucudun ketoya girebimesi için yediklerinizin %80 i yağ olmalı deniliyorfakat ben o kadar yağ almadığım halde ketosis durumuna girebildim. Bu diyette essansiyel olması dışında yağın önemi nedir?
Böbreğe-karaciğere veya herhangi baka organa HİÇ BİR ZARARI YOK! İnsan vucudu için gerekli hiç bir karbonhidrat yok. Gerekli (esansiyel) amino asitler ve yağlar var ama gerekli karb yok. Ömür boyu hiç karb yemeden bile gayet sağlıklı yaşanabilir.

Ketoya girmek için günde 100gr'dan az karb almak lazım. Herkes biraz farklı; bazıları 100gr karb yiyerek bile ketosise girerken diğerleri 20-30gr'dan fazla almamalı. Ketostick ile senin ne kadar karb ile ketosise girebildiğini görebilirsin.

Kullandığın yağların tercihan doymuş yağ olması daha iyi. Tereyağı, krema, hayvansal yağlar gibi. Bitkisel yağlar daha rahat okside olabiliyor ve inflamasyonu arttıran omega6 içeriyor. Bunlar hiç yenilmemeli falan değil ama bence doymuş yağlar tercih edilse daha iyi. MAKSAT ÇOK YAĞ YEMEK DEĞİL. Sadece yağdan korkmak lazım değil; hedeflenen kaloriyi aşmadıkça ister yağdan gelsin, ister proteinden..

(*)maratone tipi dayanıklılık gerektiren branşlarda ketosis performansı düşürdüğü için yapılmamalı.

Amsterdamizmir351989
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Amsterdamizmir351989 » Mart 5th 2014, 23:29

Bu sitede cok bigili ve bu işin profesyoneli olmus abilerimi gordugum icin su benım sıkıntılı durumuma cevap verenı bulursam cok sevınıcem.

Boy. 1,88
Kg. 92
Yas 24

Simdi uzun suredir spor yapıorum, yani bir ay yap birak sonra bir ay daha zaman buldukca işle alakali o duzeyde yani.
Bel ve mide bolgemde yag orani var ust taraf sıkıntı yok, bana verilen bilgiye gore bol protein ye shake ic ve kardio ve kas calis butun yaglar gitmesi icin.

Bunlari yapıorum ama pek bi degisim yani baklalari gormuyorum, ole cok fazla buyuyugup heryerım kas olmasnada istemiyorum.
Kendime soruorum protein shake de mi yanlis yapıorum arkadas Herballife die birsy verdi ıkı kutu bitti ve simdi ben Whey Perfection ve yogun ıs tempomda guc versin dıe No- Xplode siparis vericem.
Ama oncelikle sız bılgın ınsanlardan doru yoldamıyım dıe ogrenmek ve fıkırlerınızı duymak ısterım.

Saygilar,

Amsterdamizmir351989
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Amsterdamizmir351989 » Mart 5th 2014, 23:41

Ve bu arada iklimde kaldıgım bırsey daha Whey Perfection http://www.bodyenfitshop.nl/eiwittenwhe ... erfection/
mı alıım protein shake olarak yada Afslank eiwit mi yani zayiflatici protein denior
http://www.bodyenfitshop.nl/afslanken/a ... ank-eiwit/

jako
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen jako » Temmuz 20th 2014, 21:24

Merhaba Kemal Bey,

Konuyu yarıladım,konuyu görmeden önce benzer bi diyete başlamıştım.

Sabah 6 yumurta beyazı,yüksek kafeinli kahve,b6 ve aspirin

Kavaltıdan 2 saat sonra antıraman öncesi ultimate whey ve carnitin (Tek bölge ağırlık antıramanı ve sonrası 40 dk cardio ve 15 dk kadar karın yapıyorumBitince tekrar Whey

Öğlen 160 gr ton balığı yağını süzüp yiyorum

Akşam göğüs ızgara badem5 ceviz 5 bu şekilde 15 gündür gidiyor enerjim iyi 100 kg 94 e düştüm günde 3 litre civarıda su içiyorum

Öneriniz varmıdır.

Teşekkürler,

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Temmuz 21st 2014, 10:23

Merhabalar tek bir konuda takıldım yazdığınız mesaj icerisinde ,

Kahve ve Aspirini sabah metabolizmanın hızlanmasına katkıda bulunması amacı ilemi alıyorsunuz yoksa , keyif kahvesimi eğer keyif kahvesi ise tüketmenizi istemem tam tersi spordan 35 40 dakika önce olmalı ,

Spordan önce kullandığınız karnitinden cok daha işe yarayacağına eminim , Karnitinler vücuttaki yağ asitlerini enerjiye dönüştürerek yağ yakımı sağlamaktadır deniliyor gecmiş zamandan beri ancak ne kadar doğru hala tartışılır.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir