Düşük karbonhidrat-Yüksek protein dietleri ..

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

aranel
Üye
Üye

Mesajgönderen aranel » Haziran 24th 2013, 09:15

-Skrillex- yazdı:Neden 10 gün sonunda o kadar carb. yüklemek zorundayız ??

10 gün boyunca çok az karb aldığın için bazı hormonların çalışma şekli değişmeye başlıyor. kortizol, leptin vs ki leptin yağ yakmak için bize lazım.

Ayrıca az karb aldığın ve antreman yaptığın için glikojen depoların boşalıyor, bunları da yenilememiz gerek.

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 24th 2013, 10:31

aranel yazdı:
-Skrillex- yazdı:Neden 10 gün sonunda o kadar carb. yüklemek zorundayız ??

10 gün boyunca çok az karb aldığın için bazı hormonların çalışma şekli değişmeye başlıyor. kortizol, leptin vs ki leptin yağ yakmak için bize lazım.

Ayrıca az karb aldığın ve antreman yaptığın için glikojen depoların boşalıyor, bunları da yenilememiz gerek.

hmm.. sağolasın yarında benim carb. günüm olsun ozaman 400 gr kadar alıyım... bayadır diyet yapıyorum çok sıkıcı :)

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 24th 2013, 11:29

siriusblack yazdı:...carb backloading diye bir sey var gene carbları planlı bır sekılde yıyoruz.kısa bir sekılde ozetlemek gerekırse;
10 gun hazırlık safhası keto beslenıyoruz vucut alısıyor sonra carb-up yapıp dıyete gecıyoruz..
kahvaltıyı atlıyoruz ...
...aksam antremanı tavsiye edılıyor.aksam antremanana kadar keto beslenıyoruz.
antreman sonrası wheyımızı aldıktan 30 dk-1 saat icinde carb lara yumuluyoruz.

bıldıgımız cogu seye karsı bu diyet.kahvaltı yok aksam bir dolu carb.ancak herkes cok ıyı sonuclar aldıgını soyluyor
İyi hoş da bu kadar detaylı bir sistemin mantıklı açıklaması nedir? Bunu tavsiye edenler, neden işe yaradığını da açıklıyorlarmı? Ne yaptığımızı anlamak da önemli.

Sabah kahvaltı etmemek bazılarında çok iyi sonuçlar veriyor. Açlık hissi olmuyor bir kere. Sebebi keto diyetle aynı; kan şekeri sabitlenmiş vaziyette ve insülin düşük. Enerji için yağlar kullanılıyor. Açlık olmayınca diyet yapmak (az kalori almak) daha kolay. Ayrıca kahvaltının önemi de fazlasıyla abartılıyor.. Bir öğün sadece.

Akşam yememek veya akşam karb yememek meselesi de abartılıyor. İlk kulağa gelişte mantıklı ama biraz düşününce saçmalık.. Bakınız yağlanmamaızın sebebi gün boyu yediğimiz kalorinin gün boyu harcadığımız kaloriden fazla olması. Kaloriyi ne zaman yediğimiz veya ne zaman harcadığımız değil, toplamı önemli. Bütün gün aç gezip akşam tıka basa yesek bile eğer harcadığımızdan daha az kalori alıyorsak yağ yakacağız.

Antrenmanın alşam ya da sabah yapılmasının özel bir getirisi de yok. Size ne zaman uygunsa o zaman. Hatta, eğer salona gündüz gidebiliyorsanız en iyisi. Salon bomboş.. İnsan keyifle çalışır. "Filan programa göre akşam çalışmam lazım" diye milletin ter kokusunu çekip sıra beklemek saçma olur. Ağırlık çalışması da doğru beslenmek de ömür boyu yapılınca bir anlam kazanıyor. Böylece hem sağlıklı oluyoruz hem de estetik bir görüntümüz oluyor. Devamlılık yoksa bütün kazanımlar gidecek. Artık yanınızda resim taşıyıp "bak 2 yıl önce haziranda böyleydim" diye gösterirsiniz.

Tansiyonum çıktı :)

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 24th 2013, 11:32

Pikachu yazdı:Diyetini gözden gecir,diyetinde kacak olabilir.Hic düsünmedigin aklina gelmicek seylerden diyetine fazladan KH yada yag aliyor aolabilirsin ayni hataya bende düstüm,Simdi cok daha dikkatliyim.
Bence de problem bu.. 1900 kalori ve antrenman sonucu yağlanmak, hele de 1 haftada 1kg almak imkansız.

Ya da vucudun su tutmuştur. Kreatin kullanmaya başladıysan bu mümkün. Başka sebeplerle de olabilir.

Kullanıcı avatarı
DganC.
Üye
Üye

Mesajgönderen DganC. » Haziran 24th 2013, 13:45

Kemal Siren yazdı:
Pikachu yazdı:Diyetini gözden gecir,diyetinde kacak olabilir.Hic düsünmedigin aklina gelmicek seylerden diyetine fazladan KH yada yag aliyor aolabilirsin ayni hataya bende düstüm,Simdi cok daha dikkatliyim.
Bence de problem bu.. 1900 kalori ve antrenman sonucu yağlanmak, hele de 1 haftada 1kg almak imkansız.

Ya da vucudun su tutmuştur. Kreatin kullanmaya başladıysan bu mümkün. Başka sebeplerle de olabilir.

Bugünden itibaren her yediğimin kalorisini hesaplayacağm. İF+low carb başladım abi sabah cardiyo akşama doğruda ısınma + ağırlık + karın

kreatin değilde amino+ protein tozuna başladım

Kullanıcı avatarı
-Skrillex-
Üye
Üye

Mesajgönderen -Skrillex- » Haziran 24th 2013, 14:57

Karın çalışmasını cardio bittikten sonra yapman daha iyi olur bence..

siriusblack
Üye
Üye

Mesajgönderen siriusblack » Haziran 24th 2013, 21:40

an itibariyle spor salonuna ara vermıs bulunmaktayım yaz boyunca yazlıkta olacagım icin keto diyette cok zor olucak.yarın fotograf atmayı düsünüyorum eski bir fotograf bulabılırsem üstsüz yaklasık 10 haftalık düzenli keto diyet sonuclarını gormenız acısından :D
3 ay ara cok uzun gelıyor bana.ıf diyeti uygulayıp kısa tabata antremanları yapmayı dusunuyorum.(10 dkda cok yogun bir sekılde calısılabılır)her ne kadar keto yapamayacak olsamda sanırım bir daha hic bir zaman dusuk yag diyeti yapmayacagım :D

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 25th 2013, 12:44

Keto tek yol değil zaten. Hatta hayat koşulları sebebiyle beslenme olanaklarının değişmesi çok çok iyi bir şey. Keto yapamayacaksan IF yapabilirsin, düşük karb beslenebilirsin, vs, vs. Ya da hiç bir metoda bağlı kalmayacak şekilde hepsini kullanabilirsin:

-Düşük karb yemenin mantığı açlık hissini azaltmak. Açlık olmayınca az kalori almak kolaylaşıyor.
-IF'in mantığı uzun bir süre yemeyerek günlük kalori alımını azaltmak.

Bunları koşullara ve sendeki etkilere-sonuçlara göre karışık kullanman en doğrusu. Mesela bu gün çok yediysen, yarın kahvaltı ve öğle yemeğini yeme. Sadece normal bir akşam yemeği ye. Böylece 2 günün kalori ortalamasını düşürmüş olacaksın. Yediklerinin çok kalorili olmamasına dikkat et. Dondurma yiyeceğine meyve ye mesela. Öğün miktarını da küçült. Bol bol su iç. Olabildiğince hareket et, spor yap.

Eğer pantolonlar daralmaya başlarsa daha az veya seyrek ye. Keto, IF veya herhangi başka diyet tek yol değil.

siriusblack
Üye
Üye

Mesajgönderen siriusblack » Haziran 26th 2013, 22:43

ingilizce terim kullanıcam kusura bakmayın.
kemali abi peki hala calori decifitte kalmaya calısayımmı bir 500 kcal yoksa maintaince da kalsam yeterli olurmu.spor yapmadan decifitte kalma konusunda emın degılım

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Haziran 27th 2013, 10:26

Yağ yakmaya devam etmek istiyorsan kalori açığı bırakmaya devam et. Aynı kurallar geçerli; proteini yüksek tut ve yapabildiğin kadar aktif olmaya çalış.

Ağırlık çalışamasan bile şnav-barfiks yapabilirsin. Bacak için merdiven yukarı veya yokuş yukarı koşabilirsin. Ağırlık kullanmadan squat-lunge yapabilirsin.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir