Evde ektomorf ve beslenme. fikirlerinizi yazarsanız...

Kendi resimlerinizi bu başlık altına yollayın, yorumlar yapalım gelişmeleri takip edelim, tanışalım...

Moderatör: murat tahan

Stalking39
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Evde ektomorf ve beslenme. fikirlerinizi yazarsanız...

Mesajgönderen Stalking39 » Ekim 14th 2013, 20:53

Öncelikle kendimi tanıtayım adım Kaan. Yasım 18.
Vücut gelistirme isine 2 sene once merak sardım. kısmet bu seneymis.

Boy 1.84

Kilo 68 (Suan 70)

Başlayalı 2. Hafta bitti. Bugun 3. haftanın ilk idmanını yaptım.

Beslenme olarak Günlük;

Sabah 5 yumurta (Haslanmıs) konsantre edilmemis peyniraltı lor suyu 1 bardak. Biraz beyaz peynir 2 dilim ekmek.

Öğlen Makarna ve ton balığı 104 gr. ve yanında Meyve suyu

Aksam Bulgur veya beyaz pirinc pilavı 300 gr tavuk göğsü

Gece 2 yumurta ile lorlu homlet.

Öğün aralarında fındık ceviz vs. ve süt.

Protein hesaplaması yapınca bunlar tam olarak 180 gr denk geliyo 40 gr fazladan alıyorum bazen Malum taraflarımda :) ve yüzumde tane cıkıyor ve kaşınıyor 1 saat sonra geciyor :)

Antrenmanlarımı saat 12:30 - 14:00 aralarında yapıyorum

Program söyle

1. gün Göğüs - Biceps - Bilek

2. gün Omuz - Trapez - Triceps

3. gün Sırt - bacak.

Hocalarım abilerim kardeşlerim Yanlıs düzensiz yazdıysam Affola Telefonda yazıyorum e yani mobil görünüm olmadığı icin zor oluyor.

Benim özellikle beslenme mi yorumlarsanız sevinirim. ( ha bide konuyu kilitlemezseniz sevinirim :) )

Muhteris
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhteris » Ekim 14th 2013, 21:12

Ektomorfsan karbonhidrat çok çok az arttırman lazım baya

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 14th 2013, 21:34

Goksel abi demisti oda ectomorf 10 kilo almak icin gunde 8000 kcal +karbonhidrat tozu aliyodu senin bu beslenmeyle ecto yu yenmen imkansiz surekli tok olman lazim surekli bogazina kadar yemek dolu olucan surekli kuscak karar yiyiceksin zor bisey tabi ama istiyosan yapman gerekicek

Muhteris
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhteris » Ekim 14th 2013, 22:43

dayı naaptın sen 8000 kalori :)

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Ekim 15th 2013, 07:32

Ekto yu yenmek zordur (:

Stalking39
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen Stalking39 » Ekim 15th 2013, 15:01

KiloProblemli yazdı:Ekto yu yenmek zordur (:
Ektoyu evet yenmek cok zor ve aşırı emek isteyen bisey haklısın. Ancak günde 8000 kalori ne yersen ye obezite yapar. Sınır 5000 kalori orda yanlışsı. Temel Presipleri uyguluyorum Kilo x2 protein 6x Karbonhidrat ve hacim antrenmanı. hem 8000 ini tutturmak icin cikolata vs tatlı yemek gerekir. Tavuk pilav makarna ve ya balıktan bu kaloriyi tutturmak imkansız Sence Sekerli tatlı yiyip 8000 tutturunca ne olur? Kas kütlesi mi yağlanmış vücut mu ? Hem senin dediğin gibi 8000 alınca sence saglıklı olur mu? o ektoyu ancak o dedigim gibi protein ve karbonhidrat alımıyla olur. Bir çok hoca ile konuştum Bana sekerden tatlıdan kalori elde edilmesi en kolay yol ancak yanlış yoldur dediler. ben yavaş ama emin adımlarla gitmek en doğrusudur. Şahibeli doğruluğu olmayan yoldan gitmek nekadar mantıklıdır. Benim beslenme programım mükemmel degil biliyorum xancak oraya özetini yazdım tam öğünleri yazmadım. ama gerekli Protein ve karbonhidratı elde ediyorum. Sen o 8000 bini nerden alacağımıda yaz sonra konuşalım :)

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Ekim 15th 2013, 17:13

Ectomorf yapili olanlarin bazilari sansli bazilarida sanssiz dogarlar. Ben sansli olan yag tutmayanlardanim. Suan 78 kilo %8,2 yag oranim var misal. Simdi
Her doktorun soyledigine inanip yol alsaydim suan halen 50 kiloda surunuyor olurdum. Onemli olan sadece kimseyi dinlememek bu iste. Bu nedir sadece kendi dogrularinla hareket etmelisin.
Dogru 8000 kalori cok fazla ve obezite degilim ayrica hic bir sekilde cikolata sucuk salam sosis kasar icinde bilmedigim karisimlari tuketmedim.
Gude bir kilodan fazla pilav yedim. Yaklasik cig olarak 10 bardak yapiyor. Gunde 1kilo tavuk. 1 kilo muz ve arti extra karisimim vardi. Bu yemeklerin yaninda hergun (patlican kabak fasulye et havuc pirasa mercimek) karisimindan yapilan turlu yemegi. Sabahlari 250gr peynir 200gr yulaf 6 yumurta. Vs vs vs vs. Bir cok sey daha var saymakla bitmez. Yani zor ve bazilari icin imkansiz oldugunu gunlu almam gerekenden cooook coook fazla oldugunu biliyorum. Ancak sua saglkliyim ve obez degilim:)

Kullanıcı avatarı
Ali İhsan Saran
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Ali İhsan Saran » Ekim 15th 2013, 18:07

Bazılarının bünyesi müsâittir belki 8k cal'a fakat adam ekto diye de her saniye yemek yiyecek değil ya.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Ekim 15th 2013, 20:02

Tabi o kisinin kendi vucuduyla alakali. Suan normal duzende besleniyorum tabi. Ozamanlar gaza gelmenin etkiside yuksekti.

Stalking39
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen Stalking39 » Ekim 15th 2013, 22:10

Göksel Demircan yazdı:Tabi o kisinin kendi vucuduyla alakali. Suan normal duzende besleniyorum tabi. Ozamanlar gaza gelmenin etkiside yuksekti.
Abim ben biraz yemek yiyince kilo alabiliyorum. Ancak gunde bir kilo tavukta 300 gr protein var yedigin yumurta vs. saymiyorum bile. ve fazla proteinin bobrek yetmezligi yaptigini biliyorsundur. 10 bardak pirinc migdende normal hacminin 3 katına cikariyo bunları bi insan yerse yerinden kalkamaz ki ilk basladiginda mide hacmin nekadar di ki nasil yedin? bi bunuda acikla. Siz benden daha bilgilisiniz tabiki ben foruma uye oldum sizlerden bilgi alabilmek icin lutfen bi aciklarmisin?

“Üye Resimleri & Yorumlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir