Sizi Antrenman Havasına sokacak 7 ipucu

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Sizi Antrenman Havasına sokacak 7 ipucu

Mesajgönderen Vucutor3 » Mart 18th 2013, 06:27

Kendini iyi hissetmenin yolarından birisi düzenli egzersiz yapmaktır. Peki kendinizi antrenman havasında hissetmediğiniz zaman ne yapmak gerekir? Farklı çalışmalardan, benimkiler de dahil tecrübelerden topladığım ipuçlarını aşağıda paylaştım. Bayanlar ve baylar haydi harekete hazır olun.

1. Beyninizi hazırlayın: Başınızın fotoğrafını çekin ve sahip olmak istediğiniz ideal bir vücudun üzerine bunu yerleştirin. Bu fotoğrafı günde bir kaç defa görebileceğiniz bir yere asın.

Bu şekilde iki şey elde edeceğiz: Birincisi hedefinizi somut bir şekilde görecek ve motive olacaksınız. İkincisi ise beyniniz gerçekle hayal arasında ayrım yapmadığı için sizin çoktan bu vücuda sahip olduğunuza inanacak ve istediğiniz vücudu elde etmenize yönelik çalışmaya başlayacaktır. Bu konuda başlangıçta biraz şüpheliydim fakat bu metodun kullanıldığı başka hikayeler de duyduğumda kullanmaya karar verdim. Şimdi bunun ne kadar yararlı olduğunu görüyorum.

2. Müzik Dinleyin: Size hareket verecek, canlandıracak müzikler dinlemeye başlayın. Her zaman işe yarayacaktır.

3.Antrenman Mekanınızı Düzenleyin: Antrenman yaptığınız yer ruh haliniz açısından büyük bir rol oynar. Eğer evde antrenman yapıyorsanız yeterli bir alana sahip olduğunuza emin olun, her zaman bir pet (yere serdiğiniz sünger) kullanın. Bu antrenman alanınızı sınırlandıracak ve yaptığınız işe odaklanmanızı sağlayacaktır. Çoğu kişi iç mekanlarda, doğadan uzak yerlerde egzersiz yapmakta. Bu nedenle, antrenman mekanınızda, doğada spor yapıyormuş hissi verecek şekilde bitki ve çiçek bulundurun, pencereye yakın yerlerde dışarıyı görebilecek şekilde spor yapın. Doğa rahatlatıcı ve teşvik edicidir.

4. Antrenman Günlüğü Tutun: Antrenman sonrası kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizi hatırlayın. Antrenman sonrası vücudunuzu nasıl hissettiğinizi, mutluluğunuzu bir günlüğe yazmaya çalışın ve ihtiyaç duyduğunuzda bunları okuyun. Antrenman isteğiniz olmadığı zamanlar bu günceleri okuduğunuzda kolayca motive olacaksınız.

5. Antrenmanları Abartmayın: Ufak dozlarda zehir bile faydalıdır. Bu iyi şeyler için de geçerlidir. Her şey ölçülü olmalıdır. Eğer kendinizi çok hırpalarsanız bir sonraki antrenman için hevesiniz kalmayacaktır.

6. Antrenman Sonrası Bir Şeyler Yeyin: Eminim çoğu zaman bunun tam tersini duymuş ya da okumuşsunuzdur. Bu konuda ilk defa okuduğumda bende şaşırmıştım. Fakat bu öneriyi uygulamaya başladığımda olumlu sonuçlarını gördüm. Antrenmanın ilk 30 dakikası içerisinde 4 birim karbonhidrat (meyve veya suyu) ile 1 birim protein almanız gerekir. Katı besinlerin sindiriminin ve alımının kolay olması için yanında içecek almak uygun olacaktır. Bu kombinasyon, antrenman sonrası vücudunuzun hızlı bir şekilde yenilenmesine, zarar gören dokularınızın tekrar yapılanmasına, kas sıvı alımınızın artırılmasına ve bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

7. Çeşitlilik: Antrenman programınıza ve rutinlerinize yeni bir şeyler ekleyin ya da tamamıyla farklı bir program deneyin. Bu sıkılmanızı engelleyecek ve daha iyi, etkin bir egzersiz programına sahip olmanızı sağlayacaktır.

İyi alışkanlıklardan, kötü olanlara nazaran neden daha çabuk vazgeçildiği sorusuna hala cevap bulamadım. Fakat istenildiğinde her şeyin başarılabileceğini aklımdan çıkarmıyorum.

İyi antrenmanlar...

“copluk” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir