TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI 27-29 EYLÜL İZMİT

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Eylül 11th 2013, 23:37

niye gülünç olsun ki bence her spor dalında eşit tolerans gösterilmeli ama kaç tane yarışmacı olacak merak ediyorum yarışmaların kalitesi düştü o kesin

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 12th 2013, 06:12

Söz konusu vücut geliştirmeyse eşit tolerans diye bir şey zor yani diğer spor dallarında kimyasal elbette olmayacak ama bu işte dünya büyükleri dediğim gibi kimyasalı su gibi içerken sen sporcuna hayır sen kullanmayacaksın dersen milli takım denen olaya da son vereceksin çünkü şu durumda Türkiye yurtdışı müsabakalara sporcu götürürse boşa israf etmiş olur sonuçta bir derece hayal değil imkansız olacak artık gezer tozar gelirler.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Eylül 12th 2013, 08:49

korkusuz yazdı:niye gülünç olsun ki bence her spor dalında eşit tolerans gösterilmeli ama kaç tane yarışmacı olacak merak ediyorum yarışmaların kalitesi düştü o kesin

Gülünç çünkü steroid kullanmayanlar için Doğal Vücut Geliştirme Yarışmaları var(ülkemizde yok ama uluslararası arenada bu var) yani bu yarışmalara katılanların(hepsinin olmasa da) steroid kullandığını federasyon dahil bilmeyen yok ve yıllardır buna birşey diyen de yok. Steroidsiz sporcuları ayırıp uluslararası natural yarışmalara sokacaklarsa tamam ama diğer yarışmalarda steroidsiz bir sporcunun rekabet şansı çok düşük.

Ek olarak diğer sporlar ile vücut geliştirmeyi karıştırmamak lazım. Çoğu insan vücut geliştirme yarışmalarını spor müsabakası olarak bile görmüyor.

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Eylül 12th 2013, 09:00

Olay anlaşıldı mevcut hükümet olimpiyatların verilmemesinin bir nedenini de gittikçe artan doping kullanımı olarak görüyormuş bu yüzden Gençlik ve Spor Bakanlığı federasyonlara bundan sonra doping kullanımı hakkında katı ve dikkatli olmalarını satan alan kullanan hakkında yasal işlemlerin yapılmasını istemiş.Ancak birinin bakanlığa vücut geliştirmenin olimpik bir spor olmadığını söylemesi lazım.Yani bir şey yaparken olayı ellerine yüzlerine bulaştırmasalar olmaz vur dedin mi illa öldürecekler.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Eylül 12th 2013, 23:57

Bakalım artık bazı sıkletlerde 1 cesur adam çıkar ona da direk madalyasını verirler, dünya şampiyonasına götürürler...

Biz mi katılsak acaba, hazır dopinge filan bulaşmamışken testlerden de rahat rahat geçeriz birde nur topu gibi derecemiz olur katılan adam olmayacağından. :)

Yazarken bile komik geliyor ama durum neredeyse o noktaya geldi.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Eylül 13th 2013, 07:09

1 cesur adam yerine bir enayi adam diyelim umur...

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Eylül 13th 2013, 10:23

Ben giriyim abi kimse katılmassa %26 yağ oranıyla nasıl madalya alınır görün (: (:

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Eylül 14th 2013, 00:50

Servet Dağlı yazdı:1 cesur adam yerine bir enayi adam diyelim umur...

Doğrudur, ben kibar yazdım abi. :)

Kullanıcı avatarı
oronuror3
Üye
Üye

Mesajgönderen oronuror3 » Eylül 29th 2013, 16:30

Ben şuanda size Şehit Polis Recep Topaloğlundan yazıyorum.Müsabakalar bitti ve herkes dağıldı.

Ben İzmitli oldugumdan ilk defa böyle bir organizasyon olduğu için çok gururlandım.Fakat siteyi takip etmesem ruhum bile duymayacaktı.Cok basit bir organizasyona şahit olduk.reklam 0 çoğu kişi şampiyona yı bilmiyor.

Tek Tanıdığım Mahmut Irmak tı.Sporcu girişinde bazı sporcuların (stresten sanırım) başı dönüp yüzünü yıkayanları,yerlere yatıp yanlarındakilerin onu teselli ettini gördüm.
İzmit için iyi bir organizasyon ve çoğu insanın bunu izlemesi gerektiğini düşünüyorum.Bazı sporcular ile konuştum.12 yıl çalıştıgını,hepsinin uğraş içinde olduğunu,sürekli ısınma çabalarında olduğunu gördüm.Müthiş Bir Ambians dı.Okadar uğraş emeğin karşılığı neden verilmiyor anlamıyorum.Ülkemiz bu yönden oldukça zayıf.
Teşekkür Ederim

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Eylül 30th 2013, 10:04

KiloProblemli yazdı:Ben giriyim abi kimse katılmassa %26 yağ oranıyla nasıl madalya alınır görün (: (:

BENDE GİRSEM HOROZ SİKLETTE ŞAMPİYON OLURDUM TEK BAŞIMA :) :) :)

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 5 misafir