2013 IFBB Gençler ve Masterlar Avrupa Şampiyonası İspanya

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 5th 2013, 10:21

Çok iyi bir fiziğe sahip olan sporcumuza yazık oldu, böyle olmasına gerçekten çok üzüldüm. Daha Türkiye şampiyonasında belliydi, yarışmaya katıldığı kategorideki bayanlardan bariz bir şekilde farklı duruyordu.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mayıs 5th 2013, 12:22

Tamam da kardeşim tartıda farketmiyorlar mı bu işin tartısı var madem öyle tartı da desinler ki kilon uygun değil yada genel olarak büyüksün bu sıklet için seni diğer kategoride tartıya çıkarıp podyum yaptıracağız denilsin o zaman sorun olmaz.
Ama sen tartı da tamam bu sıklettensin diyorsun, podyuma çıkarıp tamam bu sıklettensin diyorsun, podyumda bu sıklettensin diyorsun ve tüm hakemler 1 veriyor yani tam puan, ardından bir yetkili gelip puanların üstünü çizip bu sıklet için fazla büyük deyip bir nevi diskalifiye ediyor böyle saçmalık dünyada görülmemiştir herhalde bugüne kadar...

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mayıs 5th 2013, 12:26

Olacağı buydu, affetmediler tabi, sıkleti doğru seçmek gerek vs gibi düşünceler saçma; madem doğru sıkleti bu değildi neden tartıya katıldı neden podyuma çıkarıldı??

Adamlar kabul edip podyuma çıkartacaklar o da orada kendisi mi "ben bu sıklete büyüğüm" deyip podyumdan inecek...
Yani sıkleti belirleyenler tartı hakemleri vs onu uygun görmüşler ve podyum yaptırmışlar, burada sporcunun ne günahı var?

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 5th 2013, 12:27

umur35 yazdı:Tamam da kardeşim tartıda farketmiyorlar mı bu işin tartısı var madem öyle tartı da desinler ki kilon uygun değil yada genel olarak büyüksün bu sıklet için seni diğer kategoride tartıya çıkarıp podyum yaptıracağız denilsin o zaman sorun olmaz.
Ama sen tartı da tamam bu sıklettensin diyorsun, podyuma çıkarıp tamam bu sıklettensin diyorsun, podyumda bu sıklettensin diyorsun ve tüm hakemler 1 veriyor yani tam puan, ardından bir yetkili gelip puanların üstünü çizip bu sıklet için fazla büyük deyip bir nevi diskalifiye ediyor böyle saçmalık dünyada görülmemiştir herhalde bugüne kadar...

Bence de baştan önlemi alınmalıydı. Sporcuyu podyumda birinci seçiyorsun. Üstelik sonradan bir yetkili itiraz etmiş de öyle puanların üzeri çizilmiş. Bence rezillik. Demet Karakaya çok beğendiğim bir sporcuydu, çok üzüldüm böyle bir muameleye maruz kalmasına.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 5th 2013, 16:53

cok garip niye garip ben turkiye sampiyonasi basliginda bagira bagira yazdim bunu bu kizin vucudu bodyfitness degil bu kiz bodybuildingte yarismali dedim bu kiz bu sekilde avrupa dunya sampiyonasinda yarisirsa elerler dedim nedense benim cok rahat gordugumu turkiyede ki kimse gormedi uyarilmadi bu kiz hatta ben daha ileriye gidip bu kizi facebooktan listeme almaya calisip bire bir uyarmakta istedim gel gelelim bir iki gun Kabul etmeyince bende istegimi geri aldim neyse bazilari hatalardan tecrube kazanir bazilarida yasanmis deneyimleri bilgileri alip tecrube kazanir yapcak bisey yok demet yasayarak ogrendi ancka o kadar emege yazik oldu gecmis olsun

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 5th 2013, 17:06

Nisan 2 de bundan yaklasik bir ay once ben bugun yasancak olayi haber vermisim buda linki

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic ... &start=350

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Mayıs 5th 2013, 17:43

Tamam da Edip abi elerler diye bir olay mı var Allah aşkına, böyle bir olay olamaz ya tartıya podyuma çıkartmayacaksın yada çıktıktan sonra ama sen büyüksün demeyeceksin eğer dersen bu saçmalığın daniskasıdır.

Gözleri mi bağlıydı hakemlerin ve yetkili kişilerin tartı sırasında veya katılacak olan isimleri incelemezler mi bunlar kim kimmiş diye o sırada fotoğraflarını görmezler mi bu nasıl iştir anlamak güç...

Sanki kafalarına silah dayayıp podyuma çıkmış sporcumuz, adamlar kendileri kabul edip podyuma çıkartıyorlar.

Burada sporcunun hiç bir suçu olduğunu düşünmüyorum...

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 5th 2013, 18:01

simdir umur olaya senin gibi bakarsan tabiki oyle gorursun ama ben bir ay oncede, her hakem masasina oturdugumdada hep soyle bakmisimdir olaya ......

kurallar vardir bu sporun bir sistemi bir mantigi vardir simdi senden ornek alicam burda bu forumda kurallar var birisi cikti bu kurallari bozdu ama kimse sesini cikarmadi buraya kadar sorun yok sonra sen oturdun dusundun yahu kardesim burda kurallar var yazilmis cizilmis burdaki gorevliler de uyelerde bunu atliyor diye dusunup buraya bize uyari veriyorsun ve kurallari gosterip bu yanlis duzeltin diyorsun simdi biz sence ne yapmaliyiz ????

kurallar yazilmis sistem belli yurutme belli yargi belli ve biriside cikip bunu uyariyor ne yapalim simdi ????? tabiki kurallar neyse onu uygulamak zorundayiz bu 40 kisinin gozunden kacsa veya gormemezlikten gelinse dahi bir kisi cikip kurallari hatirlattigi an uygulamak zorundayiz iste demetin basina gelen aynen budur....

egerki kimse cikip sikayet etmeseydi bugun demet avrupa sampiyonu olarak gelikcekti buyuk ihtimalle herkes alkisliycakti bunu bizde yapicaktik ama ben ve benim gibi bu isi duzgun bilenler bir yere bunu mutlaka sikistiricakti iste bri ay once turkiye sampiyonu oldugunda tebrik etmisim ama dogruyuda yazmisim gene yapicaktim bunu arti ayni kategorise yarisan diger avrupa ulkeleri kizlarida kendi ulkelerine donunce onlarin forumlarinda surda burda onlarda TURK vucutcu kizi soktular bodyfitness de yaristirdilar bir yaptilar diye onlarda sikayet edeceklerdi ama ati alan uskudari gececekti. Birisi fark edip yanlisi dondurdu olay bu kadar basit ...

Demette eminimki kendi ozdenetiminde bodyfitness vucudu olmadigini biliyor ama oda bodyfitness de daha rahat derece yapabilecegini bildigi icin bu riski aldi her riskinde ters tepme olasiligi vardir durum bu uzulecek kizilacak darilacak hic birsey yok herkes onune bakmali.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 5th 2013, 19:20

Resim

Resim
En son İlter Elmas tarafından Mayıs 6th 2013, 08:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Mayıs 5th 2013, 19:27

Resim

Resim

Resim

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir