Güç ve kuvvet

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

Sezarınhakkısezara
Yeni Üye
Yeni Üye

Güç ve kuvvet

Mesajgönderen Sezarınhakkısezara » Ocak 22nd 2017, 01:47

Beyler ben spora geçen yıl yazın başladım 3 ay yaptıktan sonra ara verdim ve 2 sonra yine başladım şimdi spor yaptığım 2 ay oluyor ama bende kuvvet ve güç yada hacimsel olarak çok geliştiğimi düşünmüyorum
Not:setleri 12-10-8 olarak yapıyorum haftanın 6 günü spora gidiyorum beslenme ve uykuya dikkat ediyorum boyum 1.87 kilom 83
Hoca kalıp geniş olduğu için dolması zaman alır diyor ama dolmuyor bi türlü
Güç ve kuvvet kazanmam için bana Önerilerde bulunur musunuz ???

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Re: Güç ve kuvvet

Mesajgönderen Vucutor3 » Ocak 24th 2017, 15:51

Öncelikle amacın güç mü ? Hacim mi ? Yoksa her ikisi de mi ? Bu soruları kendince cevabını vermelisin. Haftada 6 gün spor çok ciddi fazla bence. 4-5 gün haftada düzenli yapmanı öneririm. Dinlenmeye kendine vakit ayırmalısın. 2 ise çok ciddi bir süre değil daha sabırlı olmalısın uzman birisinden beslenme antrenman programı almanı tavsiye ederim.

fatihgzl
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen fatihgzl » Ocak 30th 2017, 23:02

Merhaba,
Vucundun düzenli gelismesi ve kaslarin saglikli bir sekilde büyümesi ve korunmasi bakimindan dinlenme süreleri önemlidir. Asiri antremanda kas dokularina ve antreman düzeninde sorunlar yasanabilir. Bu yüzden 3 gün arka arkaya antreman yapmak yerine iki gün antreman 1 gün dinlenme veya haftada 4 gün antreman (kendine vucudunu dinleyerek nezaman kendini antremana hazir hissediyorsan) 3 dinlenme seklinde yapabilirsin. Bir diger konuda beslenmedir. Dogru bir beslenme herseyin temelidir. Beslenme programini bir uzman esliginde yapmani tavsiye ederim. Hizli kazandigin vucudu hizli kaybedersin ama yavas ve calisarak yaptigin vucud en güzelidir. Ben 9 aydir profesyonel olarak yapiyorum ve ilk baslarda kolay olmadigini söyleyebilirim. azim en önemlisidir dostum

fatihgzl
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen fatihgzl » Ocak 30th 2017, 23:05

Merhaba,
Vucundun düzenli gelismesi ve kaslarin saglikli bir sekilde büyümesi ve korunmasi bakimindan dinlenme süreleri önemlidir. Asiri antremanda kas dokularina ve antreman düzeninde sorunlar yasanabilir. Bu yüzden 3 gün arka arkaya antreman yapmak yerine iki gün antreman 1 gün dinlenme veya haftada 4 gün antreman (kendine vucudunu dinleyerek nezaman kendini antremana hazir hissediyorsan) 3 dinlenme seklinde yapabilirsin. Bir diger konuda beslenmedir. Dogru bir beslenme herseyin temelidir. Beslenme programini bir uzman esliginde yapmani tavsiye ederim. Hizli kazandigin vucudu hizli kaybedersin ama yavas ve calisarak yaptigin vucud en güzelidir. Ben 9 aydir profesyonel olarak yapiyorum ve ilk baslarda kolay olmadigini söyleyebilirim. azim en önemlisidir dostum

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir