Antrenman programım gelişim için yeterli mi?

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

qhenadiE
Yeni Üye
Yeni Üye

Antrenman programım gelişim için yeterli mi?

Mesajgönderen qhenadiE » Haziran 2nd 2016, 23:00

Tüm foruma selam,

21 yaşında 73 kilo , 1.70 boyundayım ve biraz yağlı bir vücudum var ama benim amacım hemen kaslarım çıksın şekil yapıyım değil. Bu yüzden kas inşa etmeye daha çok önem veriyorum ve diyetimle yağ yakabileceğimi düşünüyorum.1 senedir aktif olarak ağırlık çalışması yapıyorum. Tüm vücut programıyla başlayıp hocamın programımı değiştirmesiyle beraber her gün tek bölge sistemine geçiş yaptım. Tek bölge programında gelişimim durdu sayılır, geliştiğimi hissetmiyorum. Kendime bir çift bölge antrenman programı hazırlama amacıyla İnternette araştırmaya başladım ve alttaki programı hazırladım. Deneyimli arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa sevinirim. Hareket isimlerini yazmayacağım çünkü bir bölgede her zaman tek hareket çalışmayı düşünmüyorum. Kaslarımı farklı hareketlerle çalıştırmayı daha verimli buluyorum.

Pazartesi : 4 hareket x 10-12 Göğüs / 2 hareket x 10-12 Omuz
Salı : 2 hareket x 10-12 Ön kol - 2 hareket x 10-12 Arka kol / 2 hareket x 10-12 Sırt
Çarşamba : 4 hareket x 10-12 Omuz / 2 hareket x 10-12 Göğüs
Perşembe : Dinlenme
Cuma : 4 hareket x 10-12 Sırt / 2 hareket x 10-12 Ön kol - 2 hareket x 10-12 Arka kol
Cumartesi : Bacak
Pazar : Dinlenme

Not : Sınırlarımı zorlayacak derecede ağır giriyorum. Kardiyo yapmadığım halde kan ter içinde çıkıyorum salondan . Her hareketide 4 set giriyorum arkadaşlar yukarıdaki hareketlerin arasına nasıl yazacağımı çözemedim.

Böyle bir program yapmayı düşünüyorum. Düzeltebileceğim veya yanlış olan bir şeyler varsa söylerseniz çok sevinirim.

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir