Dumbbell Bench Press Toplam 50 kg Kaldırmak?

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
MAD
Üye
Üye

Dumbbell Bench Press Toplam 50 kg Kaldırmak?

Mesajgönderen MAD » Eylül 24th 2014, 02:43

Merhaba Motivasyon olsun diye bu konuyu açtım Çeşitli sıkıntı stres nedenleri yüzünden bu spora yeterince adapte olamıyorum Sözde salona gidecektim halen gidemedim Anlayacağınız gibi evde yapıyorum Dumbbell Bench Press e başladığım da Dumbbell başına 15 kg x 2 toplam da 30 kg 5 set çalışıyordum ağırlığı artıra artıra şuan Dumbbell başına 25 - 27 kg gibi ağırlıklarla 5 set yapabiliyorum Tabi son iki set çok zorluyor. Ne kadar uğraştıysam bu kiloların üstüne çıkamadım sanki artık vücudum bu kadar der gibi Gögüslerim de belirgin bir gelişme yok yada ben anlamıyorum Kullandığım tek takviye kreatin oda süreklilik gerektiriyor kutu biteli 15 gün oldu 27 den 25 kiloya geriledim Beslenme dinlenme düzenim berbat Nette videolara bakıyorum Asla hedeflerime ulaşamayacak gibi hissediyorum Bari dedim belki iyi fena değil dersiniz de daha fazlasını da yapabileceğim inancına kapılıp motivasyonumu artırabilirim :) Sizce nasıl bu ağırlıklar da çalışmak biraz olsun yol kat edebildim mi?

Uzun olduğu için kusuruma bakmayın
Cevap veren herkese şimdiden Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Eylül 24th 2014, 06:56

Beslenme ve dinlenme düzeni olmadığı için performansınızı bir basamak yukarı taşıyamıyor olabilirsiniz, bu durum bazen herkesin başına gelebilir, vücudunuza ihtiyacı olan besinleri ve dinlenme zamanını verirseniz bu durum düzelecektir...

Tavuk bile bedava yumurta vermiyor, önce yem yemesi ve 1-2 gece beklemesi gerek :) (bu örneği de niye verdim bilmiyorum, biraz saçma oldu ama neyse :) )

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Eylül 24th 2014, 08:41

Kendi kilonuzda azalma var ise, ağırlıkları da kaldırmak güçleşir.

Antrenmanlara ara verip kondüsyondan düşmeye zaten hiç girmeyelim.

Dumbbelları önce dizinize alın, dizlerinizi ittirerek dumbbelları göğüse alın.daha harekete başlamadan güç harcamamış olursunuz.

Yüksek ağırlık çalışırken adapte olana kadar tecrübeli birinden dirseklere hafif yardımlar alın, sonra bu yardımlar sadece denge sağlamak için olsun.

Kullanıcı avatarı
MAD
Üye
Üye

Mesajgönderen MAD » Eylül 24th 2014, 23:27

Teşekkürler Arkadaşlar :)

Bakalım sizlerin de belirttiği gibi beslenme zayıf hali ile kilo kaybı da baya var Öncelere göre daha yüksek ağırlık kaldırıyor olsam da bazen yüksek ağırlıklar dengemi bozabiliyor :)

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım tekrar Teşekkürler Dilerim biran evvel düzene girerim

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir