Karın kası ve vücut yağ oranı hakkında yardıma ihtiyacım var

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

prige39
Yeni Üye
Yeni Üye

Karın kası ve vücut yağ oranı hakkında yardıma ihtiyacım var

Mesajgönderen prige39 » Mayıs 2nd 2014, 19:50

Merhaba,
Ben 6 Aydır bu sporla uğraşıyorum , başladığımdan beri diğer kaslar gibi karın kaslarımıda çalıştırıyorum fakat benim şöyle bir durumum var ;
Ben 17 yaşındayım 9-10 yaşından beri aşırı kiloluydum yaşıtlarıma göre 3 sene önce zayıflamaya başladım fakat bilinçsizce kilo verdiğim için kas kaybı gerçekleşmiş. 6 Ayın ilk 2 ayı toparlamakla uğraştım 4 aydır kas ağırlıklı çalışıyorum.Durum şu ;
Karın kaslarım var karnımı çekince ve aynı zamanda sıkınca hissediyorum , yatarken sıkınca gözüküyor , adonislerimide sıkınca hissedebiliyorum dokununca fakat normal duruşta çok az gözüküyor , vücudumda eskiden kalma sarkmalar olduğu için sanırım gözükmüyor. Hocama danıştım yağ yakma için özel bi kardiyo programı var mı diye yok dedi tamamen beslenme ile alakalı dedi. Ben başladığımdan beri tabikide gelişme var şu anda daha çok gözüküyor ama olan karın kaslarımın gözükmemesinden rahatsızım bunun için yapabileceğim şeyler nelerdir? Beslenmemde abur cubur gereksiz kalorileri yağları kestim düzenli ve sağlıklı besleniyorum. Bir antrenman şekli var mı yağ yakma için ? Beslenme tavsiyeleriniz var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim...

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mayıs 2nd 2014, 21:06

-Yağ yakmanın yolu standarttır :( Kalori alımını düşürmek...

-Bu şekilde karın kaslarını ortaya çıkarabilirsin, ama karın kasları inatçı olduğu için idmanlarınıda hiç aksatmadan yapman lazım.

-SIKI DİYET VE İDMAN ile 2-3 ayda çıkarabilmen mümkün.

-Günde 45 dk - 1 saat koşu yapmak da işini kolaylaştırır.

-Bunun dışında karın kaslarını gözle görülebilir şekilde çıkaran bir sistem yok, maalesef yok...

prige39
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen prige39 » Mayıs 2nd 2014, 21:25

Okula yürüyorum 20 dk git 20 dk gel 40 dakika spor salonundada antrenmana başlarken bir gün 10 dakika eliptik , twist ve karın çalışması sonra ağırlık bir gün 10 dakika koşu , twist ve karın çalışması sonra ağırlık . Diyetimi yazmamı isterseniz yazabilirim ve ya gün içinde yediklerimi ?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mayıs 2nd 2014, 21:33

İyi olur tabii ki, daha net şeyler söylenebilir.

prige39
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen prige39 » Mayıs 2nd 2014, 21:56

Diyetimi beslenme bölümüne açıcam bakarsanız sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mayıs 2nd 2014, 21:58

Olur, ama belki 2-3 günü alabilir bakmam...

Uyumalıyım, sabah 6 da idmanım var ve 3 günlük yoğun bir programım... İyi forumlar

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir