Antrenman haftada kaç gün olmalı ?

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

prige39
Yeni Üye
Yeni Üye

Antrenman haftada kaç gün olmalı ?

Mesajgönderen prige39 » Mayıs 1st 2014, 11:13

Merhaba,
Ben 6 aydır uğraşıyorum bu sporla ve son 2 aydır antrenman programım 3 güne ayrı ayrı bölünük durumda
1. Gün = Göğüs , Ön Kol , Bilek
2. Gün = Sırt , Arka Kol
3. Gün = Omuz , Bacak

Salondaki bir hocam haftada 2 kere yap her hareketi 6 gün çalış 1 gün dinlen dedi, diğer hocamda pazartesi salı ilk iki günü yap çarşamba dinlen perşembe 3. günü yap cuma tekrar başa dön hafta sonu dinlen pazartesi kaldığın yerden 2. günden devam et bu böyle gitsin dedi.

Ben öncedende sporla içli dışlı olduğum için kaslarım dayanıklı , ben hiç dinlenmesemde yaparım off gününe ihtiyacım yok ama dinlenmek önemli o yüzden 1 gün boş bırakıyorum ben 6 gün çalışığ bi gün dinlenme taraftarıyım sizce ne yapayım yardımcı olun lütfen...

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mayıs 1st 2014, 12:28

Kaslarının dayanıklı olması hiçbişey ifade etmiyor standart idman sistemi haftada 3 gündür, yeni başlayanlar için maksimum verim bu şekilde alınır...

prige39
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen prige39 » Mayıs 1st 2014, 20:51

Ben başlangıç seviyesinde değilim ama dolayısıyla 2 hocamın farklı cevaplar vermesi kafamı karıştırdı 6 gün çalışırsam yararı zararı ne 3-4 gün çalışırsam yararı zararı nedir ?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Mayıs 2nd 2014, 08:44

-Senin durumunda; 6 günlük idman programında yararı, standarttır yani kasların yine normal bi şekilde gelişir zararı; haftanın 6 günü kendini yormandır( Sürekli olarak idman yapabiliyor olman, hiç durmadan idman yapman gerekiyor demek değil)

-3 günlük programın yararı da aynı ama zararı yok çünkü haftalık dinlenme süren daha fazla...

-Amatör vgde dinlenme önemlidir.

prige39
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen prige39 » Mayıs 2nd 2014, 19:44

Teşekkür ederim MettÇK , ben bir düzene sokucam dinlenmek önemli dediğin gibi...

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir