barfiksi programa nasıl monte etmeliyim?

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

paul walker
Üye
Üye

barfiksi programa nasıl monte etmeliyim?

Mesajgönderen paul walker » Kasım 16th 2014, 13:28

arkadaşlar haftada bölgesel calısıyorum günde tek kas grubu

3 x 10 şekilde barfiksi programa eklemeyi düşünüyorum her hafta tekrar sayısı artıarcak tabiki 10 - 12 - 14 şeklinde

kafamda sırt gününe eklemek var ama ardından gelicek hareketlere gücüm azalmasından korkuyorum

siz ne düşünüyorsunuz

mesela alakasız bir günde ornegin bacak gününde yapsam nasıl olur?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 16th 2014, 14:11

İyi ısındırıldığı zaman sorun olmaz, geniş tutuş barfiks sırt-kanat hareketi olduğu için sırt günü de çalıştırılabilir.

Ben iyi barfiks çekemediğim için yeni programımda 1 kez sırt 1 kez bacak günü olmak üzere haftada 2 gün çalışmayı düşünüyorum.

paul walker
Üye
Üye

Mesajgönderen paul walker » Kasım 16th 2014, 19:14

teşekkürler mert bugun gögüs günümdü önkola ve sırta vuracak şekilde çektim avuçlar bana bakar şekilde iyiydi bayagı

sırt günümde çekmeyeceğim şimdilik çünkü bayagı agır giriyorum sırt programında birde barfiks çekersem verim alamam gibi

haftada 2 gün gögüs (önkola vuracak şekilde) ve bacak (geniş tutuş)
gününde yapmayı düşünüyorum

ayrıca bir kaç sorum daha var ağırlık artıramıyorum son 1aydır vucudumun sınırlarına ulaştım gibi . normal sistemden piramid sisteme geçmeyi düşünüyorum siz dersiniz? yada stronglift programını calısmayı düşünüyorum 1-2 ay . suan bench press (5 tekrar x70kg)+ deadlift (2 tekrar x 100 kg )+ squat (5 tekrar x 40 kg)toplam = 210 kg ediyor toplamı ne dersiniz splitti bırakıp 1-2 ay powerlifting tarzı calısmalımıyım?
ek olarak 0 kol tişört bulamıyorum bizim buralarda istanbulda önerebileceğiniz bir magaza varmı?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 16th 2014, 19:26

Anladım,

Ben idman sistemlerinden pek anlamam ama ağırlık arttıramama konusunda beslenme-dinlenme düzeninin etkisi olabiliyor, bilerek ya da bilmeyerek azaltılan karbonhidratın, bozulan uyku düzeninin (gece uyanma - uykunun birkaç saat azalması gibi) performansı olumsuz etkilediğini söyleyebilirim. Böyle bir durum yoksa idman sistemini gözden geçirebilirsin bu arada yaş kaç? İlerleyen yaşlarda da performans azalabiliyor?

paul walker
Üye
Üye

Mesajgönderen paul walker » Kasım 16th 2014, 20:27

yaşım 22 beslenme ve uykuya cok dikkat ediyorum o konuda sıkıntı yok
ama platoya ulaştım diyebilirim agırlık artmıyor artık

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 16th 2014, 21:26

Anladım, piramitin işe yarayacağını düşünüyorum.

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir