Evde Spor stüdyosu...

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Evde Spor stüdyosu...

Mesajgönderen Shotokan » Ağustos 20th 2010, 08:58

Evimin bodrumuna hazırladığım stüdyomun resimlerini ekleyeceğimi söylemiştim stüdyo herşeyi ile tam olmasada kısmen hazır sayılır ufak tefek keyfe keder rötüşlar haricinde herşey tamam sayılır resimlerini ekliyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

* Bodrumun bir kısmını direklerden faydalanarak ahşap paravanla ayırdım.

* Yerleri 1x1 metrelik Tatami ile kapladım toplamda 35 metrekare civarı temiz bir çalışma alanım var tek başına olduğum için bana uyuyor.

* Resim geceyarısı 24.30 sularında çekildi flaş ışığı herşeyi olduğundan fazla mat gösteriyor renkler daha canlı ve salon resimde göründüğünden daha temiz aslında.

* Sertifika,afiş ve poster asılı duvara sprey boya komple graffiti uygulaması yapılacak. Poster vs.vs. boş duvara bakmaktan daha iyi olduğu için astım. Break dans çı talebelerim oldukça maharetli ancak malum ben tatilde idim.Çocukların sprey boya ile yaptığı Genç karate yazısı 3 metre yüksekliğindeki 4 metre genişliğindeki duvarda görülüyor . Diğer duvara daha güzel birşeyler yapılacak.

* Salonun orta kısmında gördüğünüz boruyu tavan ve direklere çelik dubelle monte ettim.Burada barfiks çalışması yapıyorum aynı zamanda direğe monte edilmiş birkaç boş kanca da var onlarda çeşitli işlerde kullanıyorum.

* Kum torbası 190 boyunda Moonstar, Murat kardeşimin hediyesi ,yerden 10 cm kadar yükselttim benim boyumda 190 olduğu için kendi boyumdan yüksekteki hedeflere tekme ve yumruk çalışması yapabiliyorum.Torbayı kendim doldurdum ortasında evde diktirdiğim soba borusu ebadında bir kumaş tüp var bu tüp kum dolu,kum dolu tüpün etrafınıda yün ve üstüpü karışımı ile sıkıştırdım torbanın toplam ağırlığı yaklaşık 80 kg civarı.

* Resimdede görüleceği gibi dev bir karabina ile kum torbasını hareketli hale getirdim.İstediğim zaman torbayı ortaya çekip çalışabiliyor,istediğim zaman torbayı yukardaki borudan kaydırarak duvarın köşesine alarak kendime yer açabiliyorum.

* Burda resmi olmayan bir adet büyük body charger marka koşu bandımda var,ancak ben zaten dışarda koştuğum için bandı katlayıp paravanın arkasına kaldırmıştım.Gerektiğinde tekerlekli olduğu için rahatlıkla getirerek kurabiliyorum.

* 1 Adet bench pres sehpam var
1 Adet üst göğüs, 1 adet düz sehpam var
1 adet omuz pres sehpası
1 adet te oturarak T bar row aletim var.
Resimde t-bar üzerinde görülen plakalardan her biri 20 kg dir.T barın yanında yerde duran plakalar 5 er kg liktir.
Bench pres üzerinde görülen siyah ağırlıkların her biri yine 20 kg dir.

* Dumbel sayım yeterli,en büyük olan çift 27,5 kg ağırlığında, yerde duran ufak dumbelleri yumruk çalışmalarında kullanıyorum. Sökülür takılır tipte kromajlı plakalarımda mevcut yani istediğim zaman kilo artırabiliyorum.Dumbellerin altında 5 er ve 2.5 er kg lik plakalar görülüyor.

* Normal kondüsyon bisikletim var, köşede görülen sprint bisiklet ise yeni daha hiç kullanmadım kutusundan çıkardım kurdum ve ertesi sabah tatile çıktım .Çok işim olacak sprint bisikletle.

* 3 Adet gayet kaliteli barım var 2 adette Z bar mevcut Z barlardan biri olimpik tabir edilen kalın tip diğeri ise ince.

* Salonun havalandırması gayet güzel,evim bahçeli olduğu için bodrum camları bahçeli yere nazır,yeterli temiz hava alıyorum.

Resim

Son resimde bir hafta evvel çekilmiş resmim. Ramazan dolayısı ile antreman yapmadığım için kendimi antrenmanda resimleyemedim.Ramazan sonrası inşallah antrenman resimleri eklerim.

HULK_BG
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen HULK_BG » Ağustos 20th 2010, 09:40

shotokan burası süper olmuş her şey çok güzelde bir şey güzel olmamış söylemeden edemicem 8.resimde Atatürk resmi aşağıda o başımızın üstünde olması gerekmez mi? :)

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Ağustos 20th 2010, 09:50

Sekyates teşekkürler.

Salonda tadilat yapılıyordu duvara graffiti yapıldığı için resmi indirmiştim.Salondaki tüm ufak tefek bittikten sonra Atamın resmini baş köşeye asacağımdan şüphen olmasın. Zaten burası ticari bir müessese değil evimin bodrumu,evimin bodrumuna bile atamın resmini asıyorum ya bendeki Atatürk sevgisini anlatır sanırım.

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Ağustos 20th 2010, 11:00

valla 10 numara kıskanmadım desem yalan olur hep hayalini kurduğum bir durum..yok yok ne ararsan var..salondan eksiği yok..gerisi motivasyon o da sende var zaten...benim de evdeki odaya ekleyeceğim eksiklikler var ..paylaştığın iyi oldu..resminde baya iyi tabi ki antremanlı resimlerini illaki bekleriz..eh evde olmaz diyenlere başlık olsun..

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Ağustos 20th 2010, 11:53

Yav bir yandan işle meşgul olurken bir yandan yorum yazıyorum,yukarda Hulk arkadaşımıza yanıt yazarken nerden aklımda kaldı ise sekyates yazmışım. Masaüstünde birden fazla sekmede açıktı site diğer bir sayfada sekyates vardı sanırım ordan aklımda kaldı. Düzenle butonuda yokki düzeltelim.Kusura bakma Hulk.

Yüksel Mide sehpasını,sağlık topunu,atlama ipi ve lastikleri malzeme listesine yazmamışım, ancak resimlerde görülüyorlar 5 kg lik sağlık topum var. Mide çalışmalarında ve değişik farklı çalışmalarda çok işe yarıyor.Mide çalışması için kullandığım bir adet büyük pilates topuda vardı 6 sene kullanmıştım bana ne dememişti onuda nasıl yaptıksa patlattık. Atlama ipleri ve lastikleride kendime göre değişik varyasyonlarda kullanıyorum.

Tavandaki ampulleri söküp yerine floresan yerleştirmeyi planlıyorum.

Bu spor ve bu uğraşlar bir hobi yani elim yatkın olsa elime bir ağaç kütüğü alıp gemi,heykel oyacağım ama maalesef elim yatkın değil, bende kendimi elimin yatkın olduğu şeylerle oyalıyorum işte. Ha sıkıntı basarsa ne mi olur? bir telefonla antrenman partneri çağırabilirim ya da değişiklik olsun diye ben arkadaşın salonuna antrenmana gidebilirim.

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Ağustos 20th 2010, 12:47

sanırım salon işletmeciliği yapmıştınız konunun yabancısı değilsiniz..merak ettim bu aletler salondan kalma mı yoksa yeni mi aldınız? kabaca kaça patladı?

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Ağustos 20th 2010, 12:52

floresan bencede iyi olur ha birde ses sistemi fena olmaz..valla yakınlarda olsaydınız hiç tereddüt etmeden size arkadaşlık ederdim salonunuzda..gözüm kaldı MAŞALLAH diyim de nazar değmesin..

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Ağustos 20th 2010, 12:59

işte bu.aletler süper, ortam süper.hayallerimin ortamını kurmuşsun hocam.ilerde imkanım olursa [dublex veya triplex bir evim olursa bir katını terası veya bodrumu) bende yapacağım böyle birşey.yok yok maşalllah

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Ağustos 20th 2010, 13:16

Yüksel bey ben kişilere her zaman siz diye hitap ederim. Yukardaki mesajda nasıl oldu ise gözümden kaçmış Yüksel demişim, kusuruma bakmayın. Ya moderatör arkadaşlar,Allah aşkına en azından şu düzenleme butonunu veya sil butonunu etkinleştirin yahu.

Yüksel bey sorunuzun cevabına gelince;

Bench pres sehpası 15 yaşında desem inanırmısınız ? Salon açmadan evvel evde kullanırdım ben bunu, Kendim yaptırmıştım.Salon açtım salona aldığım gıcır gıcır lüks ekipmanın yanına bunu da koydum,salonu kapatana dek 15 sene aktif çalıştı banamısın demedi,bodruma getirince sadece minderini değiştirdim ve boyadım hala taş gibi.

Omuz pres i de ben yaptırmıştım.Resme dikkatli bakarsanız omuz pres te sırt dayama yerinde minder çok kalın.Bu sayede pres esnasında halteri arkaya indirip kaldırırken beliniz sağlamda kalıyor ve omuz zorlanmıyor.

Geri kalan aletler(sıfır alınan sprint hariç) salondan ayırdığım malzemelerdir.Ancak salonda müşteri kullanımında değillerdi.salonda 4 takım dumbel seti vardı yani yaklaşık 50 adet. Burda ise sabit durumda 3 çift krom dumbel var. Geri kalan ayarlanabilir dumbel plakalarını yeni aldım.Yeni derken 1 sene falan oluyor yani salondan almadım.

Beyaz ve siyah renkli diğer Ağırlık plakalarıda salondan kalma.

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum beyaz renkli dumbel ve ağırlık plakalarının rengine dikkat edin. :) Salonda kullanılan bu kromajlı malzemeler uzun yıllar sporcu teri ve rutubetle karşılaşmaktan hafif paslanıyor kararıyor. Ben bunları bodruma getirdikten sonra sprey boya ile krom efekti yaparak boyadım.

Tüm malzemeleri yine metalik mavi sprey boya ile, boyadım.

Maliyet konusuna gelince, valla hiç hesap yapmadım.Hepsini hemen kurmadım zaten yavaş yavaş keyif alarak zamana yayarak yaptım. Sprey boya ve dumbel plakalarının maliyetini hesaplarsak toplamda 400 liraya falan gelmiştir. 100 kg kromajlı sıfır plaka almıştım çünkü. Sprint e gelince sıfırdan aldım ancak hiç para vermedim,bunları ithal eden kişi yakın arkadaşımdır bir konuda bana borcu ve sözü vardı buna mukabil rica ettim sprinti sıfır kutusunda getirdi verdi. Piyasada sprint bisikletler 1100 den aşağı inmez bunu ise bu arkadaş kendisi ithal edip pazarlıyor 650-700 civarı parakende fiyatı.

Yolunuz düşerse misafirim olursunuz.Seve seve beklerim her zaman. :)

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Ağustos 20th 2010, 13:44

biyologcem yazdı:işte bu.aletler süper, ortam süper.hayallerimin ortamını kurmuşsun hocam.ilerde imkanım olursa [dublex veya triplex bir evim olursa bir katını terası veya bodrumu) bende yapacağım böyle birşey.yok yok maşalllah

Bu mesaj benimkinin arkasında kalmış görmedim.

Teşekkür ediyorum,Hayalleriniz gerçek olur inşallah.

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir