(İlk Konum) Motivasyona İhtiyacım Var

Profesyonel bodybuilder ların , yarışma ve antremanlarından çesitli videolar,Belgesel videolar vb .İndirmeden seyredebileceniz bir cok video...

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
MAD
Üye
Üye

(İlk Konum) Motivasyona İhtiyacım Var

Mesajgönderen MAD » Mart 15th 2013, 20:03

Merhaba, başka forumları inceledim bu forumda umit ettim Şuan depresif modundayım 3 ay olacak çalışıyorum aslında bırakmaya niyetim yok ama yanlış mı yapıyorum bilemedim Evde çalışıyorum genelde z bar 35 kg ile biceps kısa barım da var triceps için kullanıyorum şuan 20 kg 4-5 set gibi bir takıntım yok gün aşırı yapıyorum yorulana kadar yapıyorum kendimi gaza getirip çalıştığımda o kol hiç birşey yapamıyor beslen me kilom kadar protein alamasamda almaya çalışıyorum ölçülerim ilk başladığımda 34 35 cm diye hatırlıyorum şuan 37 çalışırsam 38 cm olur kasmadan bakınca 35 cm kol boşta iken 33 cm ve çok düz hiç bir fark yokmuş gibi görünüyor bana öyle geliyor heralde ama sanki hiç fark yok gibi imkanlarım kısıtlı öğrendiklerim internet ilk başlarda böyle hissettiniz mi gerçekten bırakmam ama hırsım azaldı bu akşam çalışacağım hırsımı artırmak istiyorum desteğinize ihtiyacım var uzun olduğu için kusuruma bakmayın

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 15th 2013, 20:41

Spor salonuna yazıl derim imkanın varsa Ayrıca bu sporda önemli olan ama en önemli olan şey sabırdır sonra beslenme antrenman ve dinlenme gelir sabrın yoksa değil vücut geliştirme hayatta hiçbir zaman başarılı olmazsın acelecilik yanlışlar yapmana neden olur.

Sporu sağlık için yap kaliteli bir yaşam için yap hayatına katacağı + ları düşün - leri düşün demeyeceğim çünkü hiçbir yan etkisi yok.

Kol ölçüsüne falan takılma sana öyle geliyordur ki daha dur yıllar geçsin bu defa insanların bakışından sıkılacaksın bende normal bir insanım diyeceksin ama öyle olmayacağını ikimizde biliyoruz.

Ben de senin gibiydim bir arkadaşım vardı spor yapmazdı ama kolları vücudu bana çok kaslı ve iri gelirdi bir gün arkadaş ortamında ya senin kolların maşallahı var dedi ben de ona yok ya ne alaka sen spor bile yapmıyorsun harika kolların var dedim arkadaşım bana sen ne içtin iyimisin dedi ölçtük neredeyse benim kolum onun kolunun 2 katıydı ama onunki bana daha kaslıymış gibi gelirdi olay bu . :) O gün anladım ölçünün bu tür şeylerin değil yaptığım işin önemli olduğunu.

Kullanıcı avatarı
MAD
Üye
Üye

Mesajgönderen MAD » Mart 15th 2013, 21:10

Haklısın psikolojik biraz bugun daha önceden kollarımızı ölçtüğümüz bir arkadaşım ile konuşurken önceden onun kolu 36 benim ki 35 gelmişti o hiç çalışmadı şimdi yine onun ki büyük gibi gözüküyor neredeyse 20 kilo daha ağır boyu biraz daha uzun tekrar ölçmeye cesaret edemiyorsun

Sen yazınca karar verdim bu işi programlanmış gibi yapacağım hırslanmak için de sinir bozucu birşeyler düşünürüm :) salona gidemiyorum yazıldım iki gün gittim şimdi baya agırlık aldım en azından 6 ay daha ihtiyacımı karsılar belirli bölgeleri çalışıtırıyorum... ama ilerleyen dönemde ihtiyacım olacak şimdi yaptıklarım o zaman motivasyonumu artırır salona gitmek zevkli olabilir

Teşekkürler Vakit ayırıp yazdığın için :)

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Mart 15th 2013, 21:50

MAD yazdı:Haklısın psikolojik biraz bugun daha önceden kollarımızı ölçtüğümüz bir arkadaşım ile konuşurken önceden onun kolu 36 benim ki 35 gelmişti o hiç çalışmadı şimdi yine onun ki büyük gibi gözüküyor neredeyse 20 kilo daha ağır boyu biraz daha uzun tekrar ölçmeye cesaret edemiyorsun

Sen yazınca karar verdim bu işi programlanmış gibi yapacağım hırslanmak için de sinir bozucu birşeyler düşünürüm :) salona gidemiyorum yazıldım iki gün gittim şimdi baya agırlık aldım en azından 6 ay daha ihtiyacımı karsılar belirli bölgeleri çalışıtırıyorum... ama ilerleyen dönemde ihtiyacım olacak şimdi yaptıklarım o zaman motivasyonumu artırır salona gitmek zevkli olabilir

Teşekkürler Vakit ayırıp yazdığın için :)

Bir şey değil spora ayırdığın zamanı kendine ayırıyorsun zaten kendin için sağlığın için bir şey yapıyorsun zamanla hayat kalitenin daha da arttığını göreceksin zamanla her şey güzel olacak hatta ummadığın kadar güzel olacak kendini motive etmek için hırs veya sinir bozucu şeyler düşünmene gerek yok bu işi kendin için yaptığını düşünmen yeterli.İyi çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
MAD
Üye
Üye

Mesajgönderen MAD » Mart 15th 2013, 22:32

Teşekkürler :) hep beraber

Kullanıcı avatarı
Emrah DEDE
BB FAN
BB FAN

Re: (İlk Konum) Motivasyona İhtiyacım Var

Mesajgönderen Emrah DEDE » Mart 15th 2013, 23:13

MAD yazdı:gün aşırı yapıyorum yorulana kadar yapıyorum kendimi gaza getirip çalıştığımda o kol hiç birşey yapamıyor

şunu bir kere çıkar hayatından gazla bi yere gelemezsin belkide sen gazla motivasyonu karıştırıyorsundur.
bu işi yaptığında genelde iki seçeneği olur ağırlıklardan sıkılp onlara yüz çevirdiğinde hayal görmeye devam edersin, yada ağırlıkları sırtlayıp onları kendinle bir bütün yaptığında hayallerinin peşinden gidersin.

Kolay gelsin şimdiden ;)

“Vücut Geliştirme Videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir