steroid kullananlar ayrıca suplement kullanıyor mu ?

Steroidler anabolizan ilaçlar hakkında tartışma ve bilgi edinmek için yazılarınız.

Moderatör: murat tahan

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 17th 2006, 10:06

Steroidlerin türkiyede çok yoğun kullanıldığına katılmıyorum.Ben doğru dürüst aminoasit bulamıyorum.Başka illerden kargoyla iki haftada sipariş ediyorum.Ayrıca bizim memleketde bu sporu yapmak için biraz cebini dolu olması gerek, bu spor başta para ister.İyi yemek içmek, bu takviyeleri alabilmek gerek.Biz burada karnımızı zor doyuruyoruz.Ben 500 milyona çalışan biriyim.200 milyon kira veriyorum.50-70 arası elektrik su.Kaldı geriye 250 milyon.Hadi gelde sen vücut yap.Bir amino asit almak beni zorluyor.Vücutbaba Amerika ile Türkiyeyi aynı kefeye koymak yanlış olur.Ülkemizde futbol haricindeki spor dallarına özellikle VG sporuna para yatırımı yapılmıyor.Amerikadaki bir VG sporsusu bir buzdolabı dolusu ilaç kullanıyor.Salonlardaki gençler bir kaç kişi bir araya gelerek 600 tabletlik amino asit alıyor.Oda istiyor oda özeniyor iyi bir vücudum olsun.Ama gel görki kaderin gözü kör olsun.Parasızlık parasızlık.

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 17th 2006, 10:08

Yukarıdaki cümlemi düzeltmek istiyorum

Bizim Salonlardaki gençler bir kaç kişi bir araya gelerek 600 tabletlik amino asit alıyor.Oda istiyor oda özeniyor iyi bir vücudum olsun.Ama gel görki paranın gözü kör olsun.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Ağustos 17th 2006, 10:47

mnet yazdı:Hatta Sayın Kumsuz da "şişmek balon gibi kelimeleri çok sık duyorum" demiş.Bende çok duyuyorum.Hatta salona yeni başlayan 18-19 yaşlarında çocuk salon sahibine bende kollarımı şişirmek istiyorum demiş salon sahibi de şişirmek istiyorsan benzin istasyonunda hava var demişti.Acayip gülmüştük.Vatandaş bunun kolay bir şey olduğunu zannediyor.Ve bir çok insan artık bu işlerin sadece ilaçla olduğunu zannediyor.

: )))))) benzin istasyonu güzel olmuş : )))

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Ağustos 17th 2006, 10:50

arkadaslar ortamı germeyelım konuyu acan arkadasımızın sordugu soruyla cok farklı seyler soluoruz eger konu bıraz daha dagılırsa konu kılıtlenecektır...

vücutcubaba
Üye
Üye

Mesajgönderen vücutcubaba » Ağustos 17th 2006, 10:52

mynet arkadasım sana bazı konularda katılıyorum bazılarında maalesef
1) doğru drüst amino asit bulamıyorum demişsin. Olabilir senin aldığım en ucuz amino asit 60-100 milyon arasıdır. steroid ise bunun onda biri fiyata maalesef istenilen heryerde rahatlıkla elde edilebilmektedir.
2)bu amerikadaki vücutcular bir araba ilac kullanıyorlar sarmalıda nereden cıktı anlamıyorum videolarda zirvedeki 10 vücutcuyu görüp herkesi oyle zannediyor genc arkadaslar, o adamlar bu işi meslek olarak yapıyorlar spor değil arada büyük fark var adamın işi bu bundan para kazanıyor hobisi değil.
3)türkiyede avaraj gençlerin vücut ağırlığı 70- 80 kg arasıdır. dünyanın heryerinde eniyi sporcu besinlerinden biride tavuk göğüsüdür ve sporcunun yarım kilo tavuk yemesi yeterlidir onun fiyatıda kilosu 6 milyon yarım kilosu 3 milyondur inanılmaz değerli besin kaynağıdır. ve cok ucuzdıur. sanayi sitesindeki cırağım cebinden bile 4-5 milyon liralık yabancı sigara ve son model cep telefonu cıkan ülkede gunde 3 milyona bu protein kaynağı pahalıdır kimse diyemez
4 bu supplementlerin pahalı olmasınd aynı fikri tasıyorum ama eminim yakınd abunlaramakul fiyatlara gelecektir. vücutcu com bu cabalarından dolayı kutluyorum

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Ağustos 17th 2006, 10:57

arkadaşlar amino asitler le ilgili forum da bende bunu söyledim.Tavuk cenneti burası alın yeyin.Çevremdeki bir çok insan tavuk için para ayıramadığını söylerken bir kaç paket sigara içiyor.Likit yumurata var.cok ucuz arkadaşlar.80 milyon bir kutu aminoya veremezsiniz belki ama mantıklı beslenirsek co ksey değişir.

onur98
Üye
Üye

Mesajgönderen onur98 » Ağustos 17th 2006, 10:57

vücutcubaba arkadaşıma katılıyorum.

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 17th 2006, 12:20

Arkadaşlar amerika ile Türkiye arasındaki insanların gelir düzeyi farklı.Peki ben ne yapmalıyım o zaman bana bu konuda yardımcı olun.Madem öyle böyle diyorsunuz.Cevap verin.
500 Ytl aylık gelirim var.

Kira + elektrik +su = 270
Ekmek + Tüp = 80
Sebze pazar = 120
Yol= 30
Toplam 500 ytl

Evet buyrun nasıl alırsın aminoyu, nasıl verirsin salona parayı, nerde bulursun tavuğu.

Vatandaşın kollarına bakıyorum çöp gibi olmuş.
Bu vatandaş kolları 35 cm yapsa mutluluktan uçar.

vücutcubaba
Üye
Üye

Mesajgönderen vücutcubaba » Ağustos 17th 2006, 13:04

arkadaşlar hepimiz Türkiye deki yaşam şartlarının farkındıyız burada vücut geliştirme ile ilgili ana konu baslığına uygun yazışıyoruz konular dağıldıkca içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
doğrular değişkendir şimdi geçim sıkıntısı çeken bir ailede cocuk baba bana 80 milyon ver amino asit alacağım derse babası onu sopa ile kovalar. öte yandan aynı yaşta cocuklar bodrum Türkbükü'nde 80 milyona öğle yemeği hesabı ödüyor. Bu ülkenin hepimiz tarafından bilinen inkar edilemez profili. Şimdi biz ne yapabiliriz. siteyi mi kapatsınlar spormu yasaklansın gençler aydınlatılmasın mı ALLAH hepimizin yardımcısı olsun .
Ekonomi konusulacaksa serbest baslık altında bu konuyu aydınlatacak yetkin arkadaşlarımız muhakkak site çatısı altında bulunmaktadır.
SAYGILARIMLA

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 17th 2006, 13:35

Bende konunun yönü değişsin demiyorum.Ama istesende istmezsende bu sporun alt yapısının yolu ekonomiye çıkar.Bu spor para isteyen bir spordur.Kimse şöyledir böyledir demesin.bedava vermiyorlar aminoyı proteini

Böyle siteler olsun dahada çok olsun.Amma herkese saygı gösterilsin.Kolu 50 olan kolu 30 olanı küçük görmesin.Ben insana vücudu geliştirmiştir diye saygı duymam insanlığına bakarım.İsterse Coleman olsun ne yazar.

Konuyu saptırmamak için başka bir şey yazmayacağım.

Herkese Saygılarımı ve Selamlarımı sunarım.

“Steroidler & anabolizanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir