steroid kullananlar ayrıca suplement kullanıyor mu ?

Steroidler anabolizan ilaçlar hakkında tartışma ve bilgi edinmek için yazılarınız.

Moderatör: murat tahan

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

steroid kullananlar ayrıca suplement kullanıyor mu ?

Mesajgönderen GODZİLLA » Ağustos 14th 2006, 18:32

mesela ronie gibi kaslarına steroid pompalayan pro vücutçular veya gene kaslarını büyütmek için steroid kullanan amatörler ayrıca protein tozu,aminoasit,creatine gibi suplementleri kullanıyorlarmı ? yani demek istediğim steroid kullanınca ayrıca suplement kullanmaya gerek oluyormu ?

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Ağustos 14th 2006, 22:04

oncelıkle sterodıın kullanım amacı ne onu bılmek gerekıo...vucuttakı proteın sentezını artırır ve gunde gereklı proteını almassan bu sefer sana baglanır ve psıkolojıden tut vuctta bırcok zararı olur...yanı senınde dedıgıngıbı suplementın yanında coookkk ıı beslenmelı bunu unutmamak lazım ayrıca steroıdle elde edılen kas kutlesı nasıl olustuysa o sekılde gerı doner yanı kalıcılıgı yoqtur ve bu ısın 10 sene sonrası war elbettekı bır taraftan acısını cıkar o yusden hıc kullanılmamalı

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen GODZİLLA » Ağustos 15th 2006, 13:34

hakkaten steroidlerle kazanılan kaslar çok çabuk geri dönüyor.oysa doğal kazanılmış kaslar kalıcılığını yaşlılıkta bile sürdürüyor.steroid kullanmak bir şekilde vücudu kandırmaktır,tabiiki sonu hiç iyi olmuyor.hayatta herşeyin bir bedeli var.

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 15th 2006, 15:28

Bu aynen balonu şişirmeye benziyor.Şişiyor şişiyor sonra bir bakmışsın patlıyor.O steroidleri kullananlarını sonunu görmek istemem.Bir sağlık sitesinde steroid hakkında bilgi edindikten sonra.

Cem Özmen
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Cem Özmen » Ağustos 16th 2006, 22:21

Bu aynen balonu şişirmeye benziyor.Şişiyor şişiyor sonra bir bakmışsın patlıyor.O steroidleri kullananlarını sonunu görmek istemem.Bir sağlık sitesinde steroid hakkında bilgi edindikten sonra.

Bir tane ve ya iki tane sitede 2 tane makale okumakla ne bu konuda nede başka bir konuda tam olarak bir bilgi edinemezsiniz...
Hiçbirimiz burda steroidi tavsiye etmeyiz yada savunmayız...Ama balon gibi şişmek ne demek ben buna hiç anlam veremiyorum! Mr.olympialar diğer tüm ünlü vücutcular hatta şu an yurtdışında derece yapan sporcularımızın! adeleleri sadece bir balon mu? iğneyi vuruyolar şişiyo mu kol?? Haava mı doluyo içine noluyo yani...?? Bu dorianın bastığı kilolar aslında iple balonlara mı bağlı onlarmı kaldırıyo ağırlığı?? Kimse bana bozulmasın kimseye yönelik bi saldırım yok..tam lafı geçmişken içimi dökiyim istedim..Bu aptal sözü heryerde duyarsınız çoğunuz da çünkü...
Kimseye steroidi tavsiye etmiyorum steroidın zararlarını artık anlatmamıza bile gerek yok!! Ama şöle de bir gerçek var ki hayran hayran izlediğimiz o olympiadaki devleri,sadece kulaktan dolma bilgilerle suçlamaya onlara içi hava dolu muammelesi yapmayı aşşağılıyıcı ve saygısızca buluyorum..!

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Ağustos 16th 2006, 22:39

bütün arkadaşların yorumlarında doğruluk payları war. ama konu dağılmadan şunu belirteyim; steroid kullanmayın kesinlikle! buna gerçekten hiç mi hiç gerek yok. saygılar...

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Ağustos 17th 2006, 06:58

Cem e aynen katılıyorum.şişmek balon gibi kelimeleri çok sık duyorum.her şeyi dopinge bağlayan insanlar pro ların antenman cd leri bi izlesin önce.

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 17th 2006, 08:15

Yahu gazeteler yazdı orda burda yayınlandı.Manşete bile kolları balon gibi patladı diye.Şimdi ben deyincemi kötü oluyor.İnsanlarımızın çoğu muhabbet ederken ya bunlar şişirme diye sohbet etmiyorlarmı.Salonda bile çocuğun biri diğerine adamın kollarına bak diyor.Çocukda diğerine yok abi bu ya şişirme diye hiç bu muhabbet duymadınızmı?Valla siz nekadar savunsanızda bizim milletimiz kolları büyütenlere kaslara bak demiyor adam ilaçla şişirme yapmış diyor.Bizim milletimiz bruce lee gibi insanları görünce ancak kaslara bak der.Bu kaçınılmaz bir gerçek.Ha sen öyle düşünüyorsun saygım var.Ama senin gibi düşünenlerin parmakla sayılacak kadar az olduğunu düşünüyorum Sayın Cem Özmen.

mnet
Üye
Üye

Mesajgönderen mnet » Ağustos 17th 2006, 08:23

Hatta Sayın Kumsuz da "şişmek balon gibi kelimeleri çok sık duyorum" demiş.Bende çok duyuyorum.Hatta salona yeni başlayan 18-19 yaşlarında çocuk salon sahibine bende kollarımı şişirmek istiyorum demiş salon sahibi de şişirmek istiyorsan benzin istasyonunda hava var demişti.Acayip gülmüştük.Vatandaş bunun kolay bir şey olduğunu zannediyor.Ve bir çok insan artık bu işlerin sadece ilaçla olduğunu zannediyor.

vücutcubaba
Üye
Üye

Mesajgönderen vücutcubaba » Ağustos 17th 2006, 08:24

sporsever arkadaslarım, anabolik steroidler malaesef dunyada oldukca yaygın şekilde kullanılmaktadır işin garip yanı bu sanki sadece vücut geliştirmeye mahsus bir olay olarak anlatılmaktadır. ama gerek bu eğil amerikan futbolu , güreş,halter ,futbol bu dallardan sadece bazılarıdır.Steroidler insanları balon gibi şişirebiliyorsa dünyanını en büyük ölçülü vücutcuları Türkiye den cıkmalı idi çünkü buradaki kullanım ve temin rahatlığı dünyanını çoğu yerinde yok, hani buradaki bazı Büyük hocaların anlatığı gibi değil bu işler Şuna emin olun ülkemizdeki salonlara giden sıradan yarısmacı olmayan adamlar arasında bile profesyonel yarıslarda sahne alan prolordann daha fazla steroid alan arkadaslarımız var. Bir de b u adamların su sekilde savunmaları var biz bu kadar alıyoruz ama onlar bunun on katını alıyorlar. O yüzden bukadar iyiler. Bu kendini aldatma kandırma huyundan herkes vazgeçsin gercekleri görsün.Ülkemiz maalesef steroid cenneti haline getirildi. Eğer bu iş sedece bunla oluyorsan olympia nın ilk beşi Türklerden oluşmalı idi. Kendimizi Kandırmayalım.durum tespiti yapıp düzeltme yolluna gidelim.Bu hassas konu ile ilgili önerilerinizi bekliyorum

“Steroidler & anabolizanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir