300 Spartalı

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

300 Spartalı

Mesajgönderen Tuna » Mart 18th 2007, 21:11

Resim

Yapım : 2007, ABD
Tür : Aksiyon / Macera / Savaş
Yönetmen : Zack Snyder
Senaryo : Zack Snyder, Frank Miller, Michale B. Gordon, Kurt Johnstad
Oyuncular : Gerard Butler, Vincent Regan, Lena Headey, David Wenham, Michael Fassbender, Tom Wisdom
Görüntü Yönetmeni : Larry Fong
Müzik : Tyler Bates
Dağıtım : Warner Bros
Süre : 2 saat, 10 dk.
Gösterim Tarihi : 16 Mart 2007
Web Sitesi : http://300themovie.warnerbros.com/

[glow=red]Özet [/glow]
Frank Miller'in grafik romanından uyarlanan M. Ö. 480 yılında geçen Thermopylae savaşını konu alıyor. Filmde Sparta Kralı'nın ordusu ile Pers ordusu arasında başlayan savaş tüm Yunanistanın Persler'e karşı birlik olmasını sağlar. Sparta Kralı Leonidas (Gerard Butler) ve emrindeki 300 Spartalının Pers Kralı Xerxes'in büyük ordusuna karşı duruşu başta ölümüne bir savaştır. Ancak bu durum dünyada ilk demokrasinin kuruluşuna da yardımcı olacaktır.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mart 18th 2007, 21:17

Bu film çok konuşulacak.
Fragmanı izlemek için tıklayın http://300themovie.warnerbros.com/home. ... =undefined

meric temur
VIP
VIP

Mesajgönderen meric temur » Mart 18th 2007, 21:25

ben filmi dün izledim ve çok beğendim...eleştirilerini okuduğumda bir çok olumsuz şeyle karşılaştım fakat hiçbirine katılmıyorum. Çizgi-roman sever bir insan olarak filmi değerlendirdiğimde sincity ve constantine ile birlikte çizgiromandan beyaz perdeye geçen filmler arasında en başarılı bulduklarımdan biri oldu bu film

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mart 18th 2007, 21:31

Bende dün gircektim yer bulamadım tüm gün dolmuştu. Haftaiçi gidicem ve sabırsızlanıyorum. Yüzüklerin Efendisi'ni aratmıycak bir film gibi görünüyor..

colossus
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen colossus » Mart 18th 2007, 21:50

Amaçları yunan tarihini övmekmiydi bilemiyorum ama kaşka şu film teknolojisi bizde de olsada bizde kendi destan ve efsanelerimizi çekip dünyaya duyurma fırsatını bulabilsek. filmin fragmanlarını gördüm çok iyi iş çıkarmışlar, bence çok tutar. sağol tuna.

y2j
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen y2j » Mart 19th 2007, 00:24

çok tarihsel derinliklere inmeden izlenmesi gereken sağlam bir film. kurcalarsanız filmden soğuyabilirsiniz benden söylemesi.

gittim gördüm beğendim

G_koo
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen G_koo » Mart 19th 2007, 00:31

savaş sahneleri çok iii belkı son yılların en ii savas sahnelerınden :)
bıraz kan sevıosanız bayılacaksınız..

cure
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cure » Mart 19th 2007, 02:21

savas sahneleri güzel ama ufak bi hata yapmıslar dövüs esnasında büsürü kan fıskırıyo ama hiç biri yere düşmüo izlerken dikkatli baskarsanız görüceksiniz sadece dövüs sahnelerinde ama,büsürü kan fıskırıo hiç yere düsmüo :D:D:D

eyüp
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen eyüp » Mart 19th 2007, 02:25

adını çok duydum, gördüm gaztede falan.zaten Tuna öenermişse bnece mutlaka güzel bi filmdir : ))

meric temur
VIP
VIP

Mesajgönderen meric temur » Mart 19th 2007, 07:30

savas sahneleri güzel ama ufak bi hata yapmıslar dövüs esnasında büsürü kan fıskırıyo ama hiç biri yere düşmüo izlerken dikkatli baskarsanız görüceksiniz sadece dövüs sahnelerinde ama,büsürü kan fıskırıo hiç yere düsmüo

savaş sahnelerinde kanın yere düşmemesi aslında son derece abartı ve vahşet içeren sahnelerin göze batmasını engellemek, tıpkı sincity deki kanlı sahnelerin filmi sansürlemeden ustaca kamufle edilmesi gibi... Düşünsenize yüzlerce adamın kesilip biçildiği bir yerde ortaya çıkabilecek kan gölünü. Bunun aksi bir örneğini Takashi mike'nin "İchi the killer" filminde görmüştüm. Film aslında bir aksiyon macera filmi olmasına rağmen etraftaki kan gölleri ve ordan burdan sallanan bağırsaklar, böbrekler sayesinde korku filmini andırıyordu.

“Sinema” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir