BOY UZATMA.

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

onur yılmaz
BB FAN
BB FAN

BOY UZATMA.

Mesajgönderen onur yılmaz » Haziran 15th 2007, 13:47

arkadaslar birsey daha sormak istiyorum piyasada satilan ve boy uzatici oldugu iddia edilen ilaclar var.acaba bunlarla ilgili bilgi sahibi olan veya kullanan arkadaslar var mi?cünku boyumdan hic memnun degilim ve bu tur yöntemleri denemek istiyorum :o

O.Özcan
Üye
Üye

Mesajgönderen O.Özcan » Haziran 15th 2007, 13:54

Boy uzatıcı ilaçları inanma, vucut geliştirmenin boy kısalttığına dair yanlış söylentiler var. Aksine bu sporun bedensel gelişime katkısı yatsınamaz. Bunun dışında zaten yaşın boyunun uzamasına gayet müsait. Bol kalsiyum, bol spor boyun genetik olarak da müsaitse yeterince uzar. Tabii illa da boyum uzasın diyorsan Dokuz Eylül Üniversitesi Ortapedi ve Tramvotoloji ana bilim dalında Doç. Dr. Abdülkadir Bacak tarafından bu tip başarılı operesyonlar yapılmakta.

onur yılmaz
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen onur yılmaz » Haziran 15th 2007, 14:38

yok ben tövbeliyim bir ameliyat daha olamam :sad: bu isin kolay bir yolu yok mu?5 cm bile benim icin yeterli.sanirim dogal olarak uzamam imkansiza yakincünkü babam kadar sakalliyim su an.

onur yılmaz
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen onur yılmaz » Haziran 15th 2007, 14:39

peki boy uzamasina yardimci ve evde yapabilecegim hareketler var mi?

O.Özcan
Üye
Üye

Mesajgönderen O.Özcan » Haziran 15th 2007, 15:05

Boyun uzasın istiyorsan ve sadece bu amaca yönelik bir spor icra etmek istiyorsan.Bence bir volaybol ya da basketbol takımına yazılmanda fayda var. Şimdi bu söylediklerimin gerçekten çok pratik çözümler olmadığını biliyorum. Spor insana pratiklik kazandırmakla birlikte, sonuçlarını çabucak alabildiğin pratik bir eylem değildir. Hem ifade ettiği branşları icra edersen form tutmuş da olursun. Üstelik babanın fiziksel özellikleriyle kendini şu yaşta çok mıkayese etme. Kimin ne olacağı belli olmaz. Sigaradan ve aşırı alkolden uzak durduğun ve doğru beslendiğin sürece, iskelet yapın müsade ettiği kadar uzarsın. Unutma hayatta hiç bir şeye kolay ulaşılmıyor. O yüzden azmet, başar.

Cagdas
VIP
VIP

Mesajgönderen Cagdas » Haziran 16th 2007, 16:27

başta moral bozmak istemiyorum çoğu boy başlığına msj atıyorum hep aynı tarzda.. eğer genetikte yoksa takla atsan boy uzamaz.. bu bi gerçek..

benim için küçük yaşlarda kısa olucak diyorlardı çünkü gelişmem ona göre gidiyodu.. 8.sınıfın sonlarında boyum 1.67ydi.. sınıfımda benden uzun çok adam vardı. boyum normal gibi duruyodu. sonrasında birden boy atmaya başladım lisede. bodye başladığımda boyum 1.85 ti. 7 ay sonra 1.88 oldu şuanda 1.92 kimi insan için inanılmaz kimisi zaten inanmıyo kimisi hayretle izliyo ama çok güzel boy atıyorum.. basket oynamadım futbol oynamadım deli gibi süt içmedim 15 saat uyku uyumadım ama Allaha şükür genetiğim muntazam ailemde abim 2.02 dayılarımın en kısası 1.82 (4 dayım war bunlar 1.82 1.84 1.86 1.92 şeklinde) yani genetikte warsa boy uzaması bir dert değil..

şimdi ilaç fln bunlar çok gereksiz işler ilaçla vucut dengesini bozmaya vs. gerek yok çünkü mantıklı düşünüldüünde çok saçma işler. ikincisi fazla kalsiyumada gerek yok vucudun gelişim hormonunun salgılanmasını durdurduuğunu hem duydum hem okudum. 5 cm yeter demişsin ozaman düzenli beslenmeye başla..

gece 10 da yat sabah 9.30 da kalk günde en fazla 500ml. süt iç ve body yap. body kesinlikle boy uzamasını durdurmaz bu hurafe başka bişi deil..
barfiks lat pull down vs. gibi boy uzamasını tetikliycek hareketlere ağırlık ver..

düzenli uyku beslenme ve sporla emin ol 1 yılda en azından 2 cm atarsın tabi yaş 22 yi geçmediyse.. bana göre 22 den sonra boy uzaması duruyo. bu tamamen ergenliğe girişle belli olan bir durummuş..

badici
Üye
Üye

Mesajgönderen badici » Haziran 16th 2007, 21:13

Yaşın henüz 16 neden bu kadar endişelisin anlamadım.

Ayrıca benim arkadaşım bir arkadası ilaç sayesinde 10 cm boy atmış. Ben inanmadım tabi ama adam bana yemin ediyor. Çocugu en son gördüğünde 180 cm civarındaymış. Bir sonraki görüşünde ise 190 ı bulmuş güya. Eleman bady yapmış ayrıca.

Cagdas
VIP
VIP

Mesajgönderen Cagdas » Haziran 17th 2007, 16:44

badici yazdı:Yaşın henüz 16 neden bu kadar endişelisin anlamadım.

Ayrıca benim arkadaşım bir arkadası ilaç sayesinde 10 cm boy atmış. Ben inanmadım tabi ama adam bana yemin ediyor. Çocugu en son gördüğünde 180 cm civarındaymış. Bir sonraki görüşünde ise 190 ı bulmuş güya. Eleman bady yapmış ayrıca.

amerikada uzmanlar konu hakkında deli gibi araştırma yapıyo..
bi ilaçla boy uzasaydı emin ol şuana kadar inanılmaz kitlelere ulaşırdı yalan bunlar inanmayın.. herkezin bi kaderi war.. her boyunda avantajı war.. bu kadar takmayın bu konulara..

onur yılmaz
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen onur yılmaz » Haziran 18th 2007, 13:04

yasim 16 degil 17 site yanlis hesapliyor sanirim.uyarilariniz ve önerileriniz icin cok tesekkür ederim.bunlari dikkate alacagim.

delibody
Üye
Üye

Mesajgönderen delibody » Temmuz 11th 2007, 23:43

selam ark.lar

ben 18 yaşında 195 fotomodelim

bizim ajansta çok yakışıklı fizibilitesi düzgün ama boyu kısa insanlar war

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir