Vücut Tipim Nasıl ve Neler Yapmam Lazım?

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Vücut Tipim Nasıl ve Neler Yapmam Lazım?

Mesajgönderen CryuS » Kasım 23rd 2014, 14:16

Öncelikle merhaba,

188 boyunda 110 kiloyum. Göğüslerimden dolayı denize girerken ve kıyafet seçiminde rahatsız oluyorum. Sizlere bir kaç soru atacağım ancak önce fotoğraf atacağım.

[align=center]Resimler[/align]

[align=center]Resim
Resim[/align]

1.) Vücut tipim nedir? Vücut tipimim özelliği nedir?
2.) Göğüslerimden Jinekomasti ile mi kurtulurum. Yoksa spor yapsam düzelir mi?( Bir yerde okumuştum eğer kollarını açtığında göğüslerinde ki yağ yok oluyorsa jinekomastiye gerek yok diye. Bu doğru mudur?)
3.) Neler yapmam lazım?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

İyi Günler!

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Kasım 23rd 2014, 14:46

Gorundugu kadariyla agir calisan bir metabolizman var.
Jinekomasti testeronun östrojene donusmesi ile olusan göğüs uclarinda agriya neden olan bir hastalik,sendeki yaglanma gibi gozukuyor ,tabi agrin sizin yoksa jinekomasti yok gibidir.

Neler yapmana gerkiyora gelirsek;gözünü korkutmak gibi olmasın ama gercegi söylemek gerekir, işin zor ve biraz uzun.
Beslenme aliskanliklarini tamamen degistirmen gerekecek,sevdigin bircok yiyecegi unutman gerekecek.

Karbonhidratli her yiyecekten uzun bir süre (pirinc,patates,makarna,unlu mamuller,islenmis gidalar,şeker, cikolata vs..)uzak durman gerekir.
Beslenmeni protein sebze ve meyveler üzerine kurmalisin,bunun yanısıra da spora baslamalisin,..
Vucut gelistirme senin icin en ideali az kalorili diyetinle yaglardan kurtulurken yapacagin agirlik antremanlariyla da vucuduna sekil verebilirsin.
bir yilini gozden cikarip ,ilerleyen aylarda da beslenme ve antremanlarini da daha yogunlastirarak sonuc alabilirsin.
bol şans kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Kasım 23rd 2014, 14:52

Diger başlıkta sormussun cla carnitin whey protein gibi suplementleri,benden tavsiye bunlari şu asamada hic para verme.
oncelikle 2 ay yap bakalim sporunu beslenmeni ne kadar surdurebilceksin bir kendini gör oyle karar ver

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Kasım 23rd 2014, 15:00

Servet Dağlı yazdı:Gorundugu kadariyla agir calisan bir metabolizman var.
Jinekomasti testeronun östrojene donusmesi ile olusan göğüs uclarinda agriya neden olan bir hastalik,sendeki yaglanma gibi gozukuyor ,tabi agrin sizin yoksa jinekomasti yok gibidir.

Neler yapmana gerkiyora gelirsek;gözünü korkutmak gibi olmasın ama gercegi söylemek gerekir, işin zor ve biraz uzun.
Beslenme aliskanliklarini tamamen degistirmen gerekecek,sevdigin bircok yiyecegi unutman gerekecek.

Karbonhidratli her yiyecekten uzun bir süre (pirinc,patates,makarna,unlu mamuller,islenmis gidalar,şeker, cikolata vs..)uzak durman gerekir.
Beslenmeni protein sebze ve meyveler üzerine kurmalisin,bunun yanısıra da spora baslamalisin,..
Vucut gelistirme senin icin en ideali az kalorili diyetinle yaglardan kurtulurken yapacagin agirlik antremanlariyla da vucuduna sekil verebilirsin.
bir yilini gozden cikarip ,ilerleyen aylarda da beslenme ve antremanlarini da daha yogunlastirarak sonuc alabilirsin.
bol şans kolay gelsin

Yorumların için teşekkürler. Göğüslerimde ağrı sizi filan yok. Dediğin gibi metabolizmam biraz yavaş çalışıyor. Pirinç, patates, makarna vb. bunları tüketmem ancak ben üniversitede okuyorum. Pansiyonda yaşıyorum. Gelip sebzedir filan onları hazırlayacak imkanım yok. Vücudumunda proteine ihtiyacı var bu yüzden protein tozu tavsiyesi istedim. Özellikle geceleri çok acıkırım. Gece meyvedir, ton balığıdır, meyveli yoğurt veya bisküvi yemeyi düşünüyorum. Spora da başlayacağım.Özellikle kardiyo yapacağım. Başka tavsiyelerin var mı? Dediğim gibi hocalara filan sorardım diyorumum ama onlar vücut yapmışlar spor salonu açıp işletiyorlar. Pek bilgili değiller. Hangi protein tozunu ve L-Carnite almalıım?

Not: Vücut tipim nedir? Merak ediyorum da.

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir