Yağ Yakımı İçin Ek Takviyeler

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Yağ Yakımı İçin Ek Takviyeler

Mesajgönderen CryuS » Kasım 23rd 2014, 00:04

Öncelikle merhaba,

İnternette biraz araştırmamla L-Carnitine ve CLA adlı ürünleri buldum. Ancak hangisi iyi, hangisi kötü, yan etkileri nelerdir pek birşey bulamadım. Şimdi sizlere birkaç soru sormak istiyorum.

1-) L-Carnitine mı CLA mı?
2-) İkisinin de yan etkileri nelerdir?
3-) Hangisini kullanayım, hangisi benim için yararlı olur? (Kilo vermek için kullanacağım.)
4-) İkisini kullansam vücudum için bir sakınca oluşturur mu?

Dipnot: Bazı arkadaşlar: "Forumda bu konular vardı, keşke baksaydın." diyebilirler. Bu konulara yeni başladığım için pek bilgili değilim, yazılanları da anlıyamadım. Şimdiden yardımcı olan veya olmaya çalışan herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

İyi günler!

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Kasım 23rd 2014, 10:34

Merhabalar ,

CLA Yağ yakımından ziyade normalde metabolizmanın yavaşlamasını önlemek , kan şekerini düşürmek ve kolesterolü azaltmak için kullanılır ( en gereksiz supplement kategorisidir ve yağ yakımında kullanılması çok bir şey farkettirmeyecektir )

L-Carnitinler ise yağ yakımında kullanılır hatta vücuttaki yağ asitlerini antrenman sırasında enerjiye dönüştürerek ( karbonhidrat gibi ) , yağ yakımı sağladığı düşünülür , ancak bu ne kadar geçerli hala tartışılan bir konudur

3 - Yağ yakımına yönelik kaliteli bir diyet yaptığını düşünüyorsan , karnitin yerine gün içinde yeşil çay tüketimini arttırabilirsin , antrenmandan 40 dakika önce sert bir kahve içerek vücut ısısını arttırarak yağ yakımı sağlayabilirsin , bu şekilde tasarruf edersin benim kişisel önerim her iki supplementide kullanma

4 - Her ikisi kullanıldığında vücutta ne yan etkisi nede başka birşey meydana gelicektir , önerilen porsiyon miktarını aşmadıığınız sürece problem olmaz

Ancak bu tarz ürünleri kullanmak yerine kaliteli bir diyet ve bu diyetimizi yeşil çay , kafein içeren bir takim içecekler ile destekler isek yağ yakımımız daha tasarruflu olacaktır bizim için

Termojenik adı altında bir yağ yakıcı kategorisi vardır ve bu yağ yakıcılar vücut ısısını ve kalp ritmini arttırarak profesyonel bir şekilde yağ yakımı sağladıklarından ötürü sporda belirli bir seviyeye ulaşmış insanlar tarafından kullanılması önerilir , olurda yarın birgün bir birey sana termojenik yağ yakıcı kullan derse kullanmamaya çalış.

Bilginiz olsun

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Kasım 23rd 2014, 13:21

muscledude yazdı:Merhabalar ,

CLA Yağ yakımından ziyade normalde metabolizmanın yavaşlamasını önlemek , kan şekerini düşürmek ve kolesterolü azaltmak için kullanılır ( en gereksiz supplement kategorisidir ve yağ yakımında kullanılması çok bir şey farkettirmeyecektir )

L-Carnitinler ise yağ yakımında kullanılır hatta vücuttaki yağ asitlerini antrenman sırasında enerjiye dönüştürerek ( karbonhidrat gibi ) , yağ yakımı sağladığı düşünülür , ancak bu ne kadar geçerli hala tartışılan bir konudur

3 - Yağ yakımına yönelik kaliteli bir diyet yaptığını düşünüyorsan , karnitin yerine gün içinde yeşil çay tüketimini arttırabilirsin , antrenmandan 40 dakika önce sert bir kahve içerek vücut ısısını arttırarak yağ yakımı sağlayabilirsin , bu şekilde tasarruf edersin benim kişisel önerim her iki supplementide kullanma

4 - Her ikisi kullanıldığında vücutta ne yan etkisi nede başka birşey meydana gelicektir , önerilen porsiyon miktarını aşmadıığınız sürece problem olmaz

Ancak bu tarz ürünleri kullanmak yerine kaliteli bir diyet ve bu diyetimizi yeşil çay , kafein içeren bir takim içecekler ile destekler isek yağ yakımımız daha tasarruflu olacaktır bizim için

Termojenik adı altında bir yağ yakıcı kategorisi vardır ve bu yağ yakıcılar vücut ısısını ve kalp ritmini arttırarak profesyonel bir şekilde yağ yakımı sağladıklarından ötürü sporda belirli bir seviyeye ulaşmış insanlar tarafından kullanılması önerilir , olurda yarın birgün bir birey sana termojenik yağ yakıcı kullan derse kullanmamaya çalış.

Bilginiz olsun

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Şu anda konuya az çok hakim oldum. Yeşil Çay, Kahve iç dediniz. Ancak ben şu anda üniversitede okuyorum. Pansiyonda kalıyorum ve gelip yeşil çay veya kahve yapma gibi durumum yok. Sizin söylediğiniz bilgilere dayanarak L-Carnitin kullanacağım. Ayrıca pansiyonda kaldığım için ettir, pilavdır bunları çok tüketemiyorum. O yüzden protein tozu almayı düşünüyorum. İnternetten baktığım kadarıyla kilo aldırmayan Whey protein tozlarını kullanmalıymışım.
İkisini beraber kullansam sıkıntı olur mu? Bir de internette pek çok marka protein tozu var sizin önerebileceğiniz bir protein tozu var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 23rd 2014, 15:47

Parani sokaga atmis olursun.

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Kasım 23rd 2014, 15:52

Serdar_esp yazdı:Parani sokaga atmis olursun.

Neden ki internetten baktığım kadarıyla pek çok insan yararını görmüş.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 23rd 2014, 17:36

CryuS yazdı:

Beslenme ve kardiyo düzenini oturtmayan kimse, olmayan yararını zaten göremez.

Beslenme ve antrenman düzenini oturttum, carnitine kullandım kilo verdim, yağ yaktım diyen kişi faydanın düzenli, doğru beslenme ve kardiyodan geldiğini görmezden gelip, bu madde sayesinde olduğunu düşünüyordur, veya yorum ticari bir aldatmacadır.

Ateşimiz çıktığında aspirin kullanırız, o halde yağlandığımız zaman da carnitin kullanırız, yağlarımız erir, Dertlenince yakarız bir tane, koyarız bir duble... Bu mantık...

Aynı zamanda ben bunun insanoğlunun alet yapıp hayatını kolaylaştırma içgüdüsünden geldiğini düşünüyorum. Pratik, teknolojik çözümlerle az güç ve zaman harcayarak sonuca ulaşma iç güdüsü.

Bunun bir sonraki aşaması işin kolayına kaçma iç güdüsü..

Yeterince efor sarfetmeden bu ''takviye''lerle bir yere varabileceğimizi düşünüyoruz ...

Şirketler de bunun gayet farkında... Yağ hücrelerini parçalayan etin içindeki amino asitin ismini tek kullanıp ''yağ yakıcı, kilo verdirici mucizevi ürün'' oluşturmak hakikaten Ticari bir başarıdır.

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Kasım 23rd 2014, 17:48

Serdar_esp yazdı:
CryuS yazdı:

Beslenme ve kardiyo düzenini oturtmayan kimse, olmayan yararını zaten göremez.

Beslenme ve antrenman düzenini oturttum, carnitine kullandım kilo verdim, yağ yaktım diyen kişi faydanın düzenli, doğru beslenme ve kardiyodan geldiğini görmezden gelip, bu madde sayesinde olduğunu düşünüyordur, veya yorum ticari bir aldatmacadır.

Ateşimiz çıktığında aspirin kullanırız, o halde yağlandığımız zaman da carnitin kullanırız, yağlarımız erir, Dertlenince yakarız bir tane, koyarız bir duble... Bu mantık...

Aynı zamanda ben bunun insanoğlunun alet yapıp hayatını kolaylaştırma içgüdüsünden geldiğini düşünüyorum. Pratik, teknolojik çözümlerle az güç ve zaman harcayarak sonuca ulaşma iç güdüsü.

Bunun bir sonraki aşaması işin kolayına kaçma iç güdüsü..

Yeterince efor sarfetmeden bu ''takviye''lerle bir yere varabileceğimizi düşünüyoruz ...

Şirketler de bunun gayet farkında... Yağ hücrelerini parçalayan etin içindeki amino asitin ismini tek kullanıp ''yağ yakıcı, kilo verdirici mucizevi ürün'' oluşturmak hakikaten Ticari bir başarıdır.

Her cümlene katılıyorum. Ancak ben de spor yaparken kullanacağım. Yalnız bende bu konulara yeni girdiğim için daha yeni yeni bilgi sahibi oluyorum. İnternetten baktım bayağı yararlı olduğunu söylediler de bu konuda bilgili olanlara danışmak istedim. Yorumların için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 23rd 2014, 18:55

Burasi da internet :) Rica ederim... kolay gelsin...

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir