Kilo Vermek İstiyorum Ancak Bazı Sıkıntılar Var.

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Kilo Vermek İstiyorum Ancak Bazı Sıkıntılar Var.

Mesajgönderen CryuS » Kasım 20th 2014, 01:12

Öncelikle herkese merhaba. Konuya başlamadan vucüdum hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum. Yaşım 19, 188 cm boyunda 110 kilo bir öğrenci kardeşinizim. Kemiklerim kalındır, göbeğim çok yok ancak göğüs kısmında yağ olduğundan denize girerken rahatsız oluyorum. Kıyafet seçimim bana yakışan değil beni örten. Bu yüzden kilo vermek istiyorum ancak bazı sıkıntılarım var. Öğrenci olduğum için diyet yapamıyorum çünkü ne yaparsam yapayım derse odaklanamıyorum midem beynimden daha ağır basıyor. Bu yüzden spora ağırlık vermem gerekiyor. Fitness salonuna yazılmayı düşünüyorum ancak sadece onunla olmuyacağını düşündüğüm için siz uzmanlardan yardım istiyorum. Yardımcı olan veya olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Hedefim yaza kadar 20 kilo ve biraz kas.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 20th 2014, 07:44

Hosgeldin CryuS,

Spora başlaman güzel ama maalesef diyet yapmadan olmaz...

Ders günleri acıktığında yemek yemek yerine açlığını baştıracak tercihlere yönelmeni öneririm örneğin 2-3 salatalık yeyip sert bir kahve içmek gibi.

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Kasım 20th 2014, 09:55

MettÇK yazdı:Hosgeldin CryuS,

Spora başlaman güzel ama maalesef diyet yapmadan olmaz...

Ders günleri acıktığında yemek yemek yerine açlığını baştıracak tercihlere yönelmeni öneririm örneğin 2-3 salatalık yeyip sert bir kahve içmek gibi.

Hoşbulduk MettÇK,

Söylediğim gibi öğrenciyim. Pansiyonda kalıyorum. Hani öyle evde ki gibi domates, salata çıkartıp salata yapacak ortam yok. Karnı mı tok tutucu şeyler yemek zorundayım. Ucuz ama karın doyurucu buda nedir tavuk döner. 'Maksat karnımız doysun hacı. " modundayız. Diyet yapmam pek mümkün değil. Birde biz akşam yemeğini akşam 5 te yapıyoruz. Yani mide ne kadar dolarsa geceye doğru acıkma azalır. Başka önerileriniz var mı?

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 20th 2014, 10:46

Dediğim gibi beslenme düzeni olmadan zor...

Bunun dışında tek bişey önerebilirim o da koşu idmanları; gün içinde 3-4 saat tempolu koşabilirsin ayrıca koşudan önce ve sonra yumurta-tavuk peynir gibi proteinli yiyecekler tüketmeni öneririm.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 20th 2014, 11:46

Hoşgeldin CryuS

Bu işte bir sonuca ulaşmak istiyorsak ''mümkün değil''in arkasına saklanmamamız gerekir.

Diyet az yemek, aç kalmak,karnının guruldaması değil, ne yediğini bilmek ve planlamak demektir.

Asıl mümkün olmayan şey, her öğün şeker, hamur bazlı besinler alıp yağ yakıp, kas almaktır.

Kas oluşumu için temel yapı taşları protein ve komplex karbonhidratlardır.

Sabah simit, diğer öğünler ekmek arası 2 gram tavuk döner,akşam makarna yiyerek bu ihtiyaçlarını karşılayamazsın.

Eğer gerçekten bu işi istiyorsak, kendimizi bu beslenme konusuna motive etmeli, gerekli besinleri araştırıp uygun ortamı yaratmalıyız.

Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
CryuS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen CryuS » Kasım 20th 2014, 14:08

Serdar_esp yazdı:Hoşgeldin CryuS

Bu işte bir sonuca ulaşmak istiyorsak ''mümkün değil''in arkasına saklanmamamız gerekir.

Diyet az yemek, aç kalmak,karnının guruldaması değil, ne yediğini bilmek ve planlamak demektir.

Asıl mümkün olmayan şey, her öğün şeker, hamur bazlı besinler alıp yağ yakıp, kas almaktır.

Sabah simit, diğer öğünler ekmek arası 2 gram tavuk döner,akşam makarna yiyerek bu ihtiyaçlarını karşılayamazsın.

Eğer gerçekten bu işi istiyorsak, kendimizi bu beslenme konusuna motive etmeli, gerekli besinleri araştırıp uygun ortamı yaratmalıyız.

Kolay gelsin.

Hoşbulduk, dediğiniz gibi yemeklere dikkat edeceğim. Fitness salonuna kayıt olmayı düşünüyorum. 3 gün dersim var 4 gün boş. 4 gün boyunca neler yapmam lazım.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Kasım 20th 2014, 16:52

CryuS yazdı:
Serdar_esp yazdı:Hoşgeldin CryuS

Kolay gelsin.

Hoşbulduk, dediğiniz gibi yemeklere dikkat edeceğim. Fitness salonuna kayıt olmayı düşünüyorum. 3 gün dersim var 4 gün boş. 4 gün boyunca neler yapmam lazım.

4 gün çok ideal. Güzel güzel antrenmanını yap.
Önce bir makinaları, ağırlıkları, kaslarını tanı.Yedire yedire egzersizleri yapmayı vücudun kavrasın.
Antrenman motivasyonun olsun. Telefon-walkman imkanın var ise Yüksek tempolu müzik doldur.
Bazı arkadaşları görüyorum, Hafif bir ağırlıklar takıp, set aralarında da 3 dakika dinlenip, uyuşuk bezgin bir ruh halinde bir şeyler yapıyorlar.sonra da '' o kadar spora gittim bir şey olmadı'' diyorlar.

Canın acıyacak, ter akıtacaksın. Antrenman böyle olur.

Her gün bir bölge çalış üzerine, bisiklet varsa eliptikal, yapabiliyorsan koşu 40 dakika kardiyo...

Hangi hareket, program önerisi deme , onları araştır... :)

kolay gelsin.

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir