Diger branslardaki milli sporcularimiza bakin!!!

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

real deal
VIP
VIP

Diger branslardaki milli sporcularimiza bakin!!!

Mesajgönderen real deal » Eylül 6th 2006, 19:13

Spor bakanliginin milli formayi verdigi sporcularin yaptikarini okuyunca Vucut gelistirme bransi spocularinin ne kadar efendi ve sporcu kisiliginin on planda oldugunu daha iyi anliyorum . Okumaya deger, yorumlarinizi bekliyorum...

Fanatik Gazetesi / Hamit Turhan

Hangisinden başlasam, bilmiyorum. Barda dayak yiyenlerden mi, stat görevlisi kızı taciz edenden mi, yarış öncesi sigara içenlerden mi, animasyon ekibi gibi dolaşan kafileden mi? İşte tam tekmili birden Atletizm Milli Takımı!..
Hafta sonu Zenica'da yapılan Balkan Atletizm Şampiyonası'nı izlemek için Vestel'in davetlisi olarak Bosna Hersek'e gittik. Aslında bu tür davetlere prensip gereği itibar etmeyen biri olarak, Türk Birliği'nin görevli olduğu Zenica'nın benim için ilginç bir deneyim olacağını düşündüm ve gitmeye karar verdim. Gerçekten de öyle oldu!
Ama Türk Birliği'yle atletlerimizin kucaklaşması, Bosna Hersek'in savaş sonrası yeni yüzü, toprağının her santimetrekaresine sinmiş kaybedilenlerin acısı, Müslüman Boşnaklar'ın gülen gözlerinde bile farkedilen derin elem ve keder değildi, benim için ilginç olan deneyim. Elbette sizlere aktaracağım yürek burkan Bosna Hersek izlenimleri de var. Fakat bunlar, başka bir yazının konusu olacak.

Kafile başkanına: Çık da sen koş!

Bugün ülkemizi temsil etmek için Devlet'ten harcırah alıp, sırtına milli formayı geçirenlerin yüz kızartacak davranışlarından söz edeceğim. Dördünün henüz ülke bile kabul edilemeyeceği, toplam dokuz ülkenin katıldığı Balkan Atletizm Şampiyonası'na 22 atletle gidip, sadece üç altın madalya ile dönen, takım halinde ise erkeklerde ve bayanlarda beşinci sırayı alan Atletizm Milli Takımı'nın Bosna Hersek'e nasıl damga (!) vurduğunu okuyacaksınız. İçlerinde bu yazıdan tenzih ettiklerim de var elbette... Kemal Koyuncu, Ayşegül Baklacı, Özge Gürler, Binnaz Uslu, Berk Tuna, Yağmur Damla Demiralp, Bahar Doğan, ve daha adını hatırlayamadığım diğer bir kaç atletimiz gibi... Ama sepetteki çürük elmaların ne kadar etkili olduğu, hepimizin malumu... İşe önce en hafifini anlatmakla başlayayım:
Şampiyona başlarken kafile başkanı Edip Akarsu start listesini eline alıyor. Sporculardan biri bakmak istiyor. Listedeki rakiplerin dereceleri bizimkilerden daha iyi olduğu için Akarsu, sporcunun morali bozulmasın diye göstermek istemiyor. Aldığı yanıt ise kafiledeki otoriteyi gözler önüne seriyor: O zaman çık sen koş! Devam edelim:

Ülke beşinciliği işte böyle kutlanır!

Müsabakalar başlıyor. Bütün sporcular yarış öncesi antrenman alanında çalışıyor. Bizimkiler de... Ama bakıyorsunuz içlerinden bazıları bir köşeye sinmiş sigara tüttürüyor. Oysa Avrupa statlarının tribününde bile sigara yasaktır. Tabii bu yasaklar bizimkilere vız geliyor. Belki de sigara onlarda doping etkisi yaratıyordur! Ya da, ne de olsa sigara strese iyi geliyor ya!.. Onlar da yarış öncesi heyecanlarını böyle yeniyorlar! Gördüklerim karşısında yaşadığım ilk şaşkınlığımı attıktan sonra, biraz daha dikkatli izlemeye devam ediyorum. Hem müsabakaları, hem de perde arkasını...
Ve beni şoke edecek olay ikinci gün gerçekleşiyor. Atletlerimizden biri ödül töreni için bekleyen kızlardan birinin arkasına geçiyor. İki eliyle açık olan beline sarılıyor. Neye uğradığını şaşıran kız aniden geriye dönüyor ve tacizi yapan milli atlete (!) tepki gösteriyor. Eliyle atletimizin ellerini ittikten sonra ileriye bir hamle yapıyor ve ondan uzaklaşıyor. Bizimki ise pişkince gülüyor. Aklınca şaka yapıyor!
Derken, şampiyona sona eriyor. Ama rezaletler bitmiyor. Son günün akşamı her şampiyonada olduğu gibi banket var. Oraya gidiyoruz. Başlangıçta anormal bir durum yok. Atletlerimiz yiyor, içiyor, eğleniyor. Buna kimsenin bir sözü olamaz. Tüm sporcuların olduğu gibi eğlenmek onların da hakkı. Ancak bazıları köşe başlarına çekiliyor ve mahalle bitirimleri gibi yabancı ülkelerin sporcu kızlarına kesik atıyor. Hani belki götürürüm misali! Başka hiç bir ülkenin erkek sporcusu bunu yapmıyor. Elle tacizin yerini bu kez gözle taciz alıyor. Biz banketten çıkarken, Türk kafilesinin masasında bir bayan sporcumuz göbek atıyordu. Takım olarak beşinciliğimizi kutluyorlarmış meğer!

İdareciyi ekip, tekrar bara gidince...

O gece yaşanan rezaletin son perdesi ise bir barda sahneleniyor. Atletlerden Mukadder Ulusoy, Zübeyde Yıldız, Metin Durmuşoğlu ve idareci Cumhur Can banket sonrası bir bara gidiyorlar. Bardaki sarhoş Bosnalı gençlerden biri Mukadder Ulusoy'a laf atıyor. Bunun üzerine Metin Durmuşoğlu tepki gösteriyor. Tartışmanın büyümesi üzerine idareci Cumhur Can tarafları yatıştırarak bizim sporcuları otele götürüyor. Ancak kısa bir süre sonra sporcular bu kez yanlarında Cumhur Can olmadan tekrar aynı bara gidiyorlar. Barın önünde tartıştıkları gençlerle karşılaşıyorlar. Gençler bu sefer daha kalabalık ve ellerinde sopalar, demir çubuklar var. Ve malum sonuç: Sporcularımız dayak yiyerek otele geri dönüyorlar. Ertesi gün havalimanında Metin Durmuşoğlu'un mosmor gözü ve yüzündeki darbeler olayın vehametini anlatmaya yetiyor. Havalimanı dedik de, son izlenimlerimizi aktaralım:
Yurtdışına ülkesini temsil etmek için çıkan bütün kafileler belli bir disiplin içinde gider gelirler. Bunun için onlara formalar, Ay-Yıldızlı eşofmanlar ve takım elbiseler alınır, federasyonlar tarafından. Ancak bizim kafilemizin milli takım kafilesi olduğunu anlamak için ancak içlerinden biri olmak gerekir! Bir kaçı dışında üzerinde takım üniforması taşıyan yoktu. İçlerinde plaj kıyafetiyle dolaşan bile vardı. Otel animatörleri mi, milli sporcular mı, belli değil.
Neyse ki, uçaktan indik de bu kabus bitti.

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Eylül 6th 2006, 19:19

Çoookk Teşekkürler Kagan Abi Böyle Bir haberi bizlerle paylaştığın için bence herkesın okuması gereken bırsey en azından bızım bransımızda bole seyler olmuor...

Burak Gençoğlu
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Burak Gençoğlu » Eylül 6th 2006, 19:27

Olmaz ya milli sporcular ülkeyi temsil ediyor insanın omuzlarına temsil yükü bindiğinda hareketlerin çok daha kontrollü yapmalı.Atatürk ne demiş;''Ben sporcunun zeki , çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.''Çok doğru söylemiş.

Sadece çevik olmakla bu iş olmaz....

Yazı için teşekkürler Kağan abi.

Kullanıcı avatarı
mucteba
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen mucteba » Eylül 7th 2006, 09:50

bence biraz abartı var bu haberde bu spor yazarları zamanında bizim sporumuz içinde ne haberler yaptı neler yazdı hele bir hamdullah aykutlu röpörtajı vardı onu bulup yayınlayacağım arık beraber ağlayıp yada güleceğimize karar veririz ama bence çok fazla ayrıntı ekliyorlar mutlaka bazı olaylar olmuş olabilir ama bence biraz asparagas bu haberde tıpkı diğerleri gibi.

Kullanıcı avatarı
xxdiablo
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen xxdiablo » Eylül 9th 2006, 13:50

haber için tşk ederim kağan abi valla şok oldum diyebilirim milli mücadeleden çok mahalle turnuvası gibi geçmiş turnuva

ayrıca mucteba sadece haberde yer alanla davranışları kafanda toplarsan rezaletin boyutunu ortaya aynı şekilde çıkartırsın diye düşünüyorum

Saygılar;

Kullanıcı avatarı
mucteba
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen mucteba » Eylül 11th 2006, 14:26

ayrıca mucteba sadece haberde yer alanla davranışları kafanda toplarsan rezaletin boyutunu ortaya aynı şekilde çıkartırsın diye düşünüyorum

xxdiablo tavsiyen için teşekkür ederim. ben sadece bu haberle alakalı başka bir açıklama yada haberle ilgili tam bir metin bulamadım bence biraz yazanın gözünden değil bir spor sitesinde sporcu gözü ile de olaylara bakabilmeliyiz haber doğruysa çok büyük yanlış yapmışlar ve hem federasyon hem GSGM mutlaka ilgili kişiler hakkında işlem başlatacaktır ama ya yazıldığından farklıysa genç antletizm takımının burda isim vermeden rencide edilmesinin hesabını kim verecek o yazarlar üç gün sonra yüzü kızarmadan özür dileyebilir ewet özür dilemek te bir erdem ama asıl erdem bu ülke için nokta kadar hizmet etmeye çalışan insanlara saygı duyup olayların iç yüzünü bilerek derinlemesine konuya hakim olup yorum yapmaktır bu bir gazetecinin aynı zamanda haber yapması için 1.vazifesidir yoksa kabadayı edası ve sokak azıyla haber yapıp yayınlamak ne kadar doğrudur siz karar verin ve medyada çıkan spor haber lerine (tabi diğer bütün haberler içinde geçerli bu) okur okumaz itimat edip hiç tanımadığımız kişiler (ki milli sporcular bunlar en azından sporcu olarak ortak noktamız olan insanlar) hakkında erken yorum yaparak vebal altına girmeyelim.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Eylül 11th 2006, 14:41

herkes kendini mi düşünüyor acaba?? kendi çıkarlarını?? Yorumsuz! ; )

hüseyinalhas
Üye
Üye

Mesajgönderen hüseyinalhas » Mayıs 6th 2007, 14:38

atamızın sölediyi laf cok yerınde ve cok zekıce ÇÜNKÜ BANA GÖRE ONUN HER SÖLEDİYİ LAF ZEKİCE

meric temur
VIP
VIP

Mesajgönderen meric temur » Mayıs 6th 2007, 16:29

atletizm milli takımında yakından tanıdığım bir iki kişiyi göz önünde bulundurarak bu yazılanların pekde abartı olmadığını düşünüyorum. sporcu camiası yerlerde sürünüyor bunu hergün okuldada en acı haliyle görüyorum maalesef

Kemal17
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal17 » Mayıs 6th 2007, 17:25

valla ayıp etmişler o formayı kirletmekten başka bişey değil

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir