İsa KAYA sakatlık :(

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Mayıs 1st 2013, 09:54

Edip Toçsoy yazdı:Konu burda devam etsin hazir bir basligi var zaten

simdi tuna sen cok iyi bilirsin bundan onceki son federasyonlari beraber yasadik senle burda sen o zaman yarismayi bile dusunmuyordun iyi hatirla.3 madalya hazirla 65 tak arkada cikar 70 tak arkada cikar ayni madalyalari 80 tak neler neler yasandi.Ozel yarismalar yapilicakken federasyon polisler mahkemeler tehditler sunlar bunlar kimseye meydan vermemeye calistilar yarismaya hazir diyette 70 kusur vucutcuyu yaristirmadilar podyuma cikmalarini engelleyip diyet bozdurdular ustune ustuk bu yarisma uzerinden pazarliklar yapilip bazi cikarcilar federasyonla pazarliklar yaptilar gorevler aldilar cok sey biliyorum yaz yaz bitmez bunlar.

Su andaki federasyon bir cok seyi dogru yapiyor onceki federasyonlara goreyse cok cok iyi yapiyor ama eksikler varmi tabiki var yanlislar varmi tabiki var ama bunlar su andaki federasyonun kotu yonetildigi anlamina asla gelmez iyi yoldalar.

Bazi yanlislar hatalar yapilinca tipik Turk insani mantigiyla tum dogrular yok edilmemeli dogru yolda giden seyleri elestirirken cok dikkatli olunmali olmassaniz baskalari sizin uzerinizden cikar kufur eder ki facebook da bu yapilmis cok yanlis isimize gelmediginde kisisel oalrak olaylari algilayip ona gore hareket edilirse hep egoistlik on plana cikar zaten bu spor ego uzerine kuruludur sag duyulu olmak cok onemli.

Niyazi Kurt yonetimindeki federasyonumuzun cok dogru isler yaptigini Kabul edicez bunlari tek tek siralasam eskiye nazaran dogru yapilan 3 sayfa yazi cikar bu nedenle niyazi kurt ve yonetime bravo, demekki istenince cok sey yapilabiliyor yeterki istensin.

Gelelim yanlislara hala milli takim seciminde problemler var kendi imkani ile milli takim olayi kaldirilmiyor tam tersi tesvik ediliyor ordu gibi milli takimlar kuruluyor ozellikle bilek guresinde 50 kisilik ordu seklinde cikarmalar yapiliyor idareci sayisi cok yuksek 7 idareci goturuyorsun hic biri ingilizce bilmiyor bu nedenle birde sporcu tercuman goturuyorsun milli takima esortman yaptiriliyor bravo ama gordumuz kadariyla kalite kotu orda bizi temsil eden sporcu milli takim esortmanlari icinde adeta isildamali imaj meselesi bu bunun gibi bir cok elestiri yapilabilir ama bunlar hep halledilecek iyi olan ferderasyonun daha iyi olmasini sagliycak ayrintilardir.

Iste bu bazi gereksiz harcamalar kisilirsa milli takimlar derece alicak veya en azindan final yapicak sporculardan olusturulursa az sayidaki sporcuyla idareciler yoneticiler tunanin yaptigi serzenisteki problem o zaman cozebilirler sporcularla alakadar olabilirler maddi manevi destek olabilirler vesaire.

Benim en cok takildigim konuysa TURKIYE SAMPIYONU unvaninin ve TURKIYE MILLI TAKIM SPORCUSU unvanlarinin ucuzlatilmamasi Aslan parcalari bu unvanlari alsin kuzularada dagitirsan aslanlari kimse goremez kiymetsizlesir bir siklette o siklette o bransda yarisacak kalitede sporcu yoksa o yarismada kaldir o sikleti UNVANLARI ucuza dagitmaki ASLANLARI ezme MILLI TAKIM ONURUNU kiymetsizlestirme kendi imkaniyla milli takim olayi beni cok rahatsiz ediyor bunu defalarca yazdim.

Bu spor gorsel bir spordur orda podyumda sporcu nasil ciktiysa herseyi ortadadir saklayamaz gizleyemez neyse odur BITTI,, cok kotu 89 dakika futbol oynayip son dakikada gol atip kahraman olamassin bu sporda neysen podyumda ciktigin anda inene kadar o podyumdan osundur bu degismez.

Peki federasyona bagli sporcularin hic elestirilecek yanlari yokmu tabiki var bunuda gozden kacirmayin hep iki tarafli hep kendi ozdenetiminide yapmak lazim karsiyi elestirmeden dengekurmak cok cok cok onemli yoksa yeni gelen eskiyi mumla aratir .

Sonuc olarak bu federasyon guzel isler yapiyor yavas yavas herseyi cozecek ve uzun yillar devam edicek gibi geliyor bana tas atmadan once mutlaka icinizden cikip disardan incelemek lazim kisisel olarak baktinizda hersey egolariniza takilir.

Ben bu isin politikasindan nefret ediyorum ama cogu insan Turkiye de bu isin politikasini cikarini kosturuyor bu nedenle elestirirken bu tarz insanlara meydan yaratmayin dikkatli olun.

Kissadan hisse cok konusulan bir kelam var, vucut gelistirme federasyonu burasi bilekcilere kaptirdik bilekciler federasyonu eline aldi aslinda burasi vucut gelistirme federasyonu boyle olmamasi lazim diye ahkam kesen serzeniste bulunanlar var onlara cevabimda su madem oyle bugune kadar yonetimde olan vucut gelistirme ile bire bir alakali yoneticiler neden bu bilekcilerin yonettigi yonetimden daha kotuyduler ? neden bilekciler vucutculardan bu isi daha iyi yapiyorlar su anda ? asil ilk bunlari dusunmeli yanlislar tespit edilip ondan sonra gelecege yurunmeli.Tabiki ben Kanada dan duyduklarimi gorduklerimi hissettikleirmi yaziyorum baska seyler varsa yazima cevaben herkese aciktir vucutcu.com her fikre elestiriye duzeyli oldukca haziriz.

isa yada yigit ede buyuk gecmis olsun sporcu larin hayatinda sakatlanmalarda var basarilarda var eminimki ikiside bunu asacaktir

aslında herşey son paragrafda özetlenmiş...dernekden jimnastik fedarasyonuna sonrasında türkiye vücut geliştirme federasyonu kuruldu tek branş...bende yazılarımda yazdım önceleri neden başka bir barnşla birleştiriliyor ve ilerki yıllarda başkan bilek güreşi federasyonundan çıkcak deyip rahatsızlığımı belirtmiştim...
ama son bir kaç senedir izliyorum bu iyi yönde yapılanları neden bizim içimizden gelen eski sporcular yapamamıştır ve sürekli dibe doğru bir gidiş vardı....
bu sporu bu sporun içinden gelen kişiler beceremiyor ellerine yüzlerine bulaştırıyor senelerce tanık oldum...senesini hatırlamıyorum 1 seneliğine geçici bir başkan seçilmişti mesleği yanılmıyorsam avukat dı...o sene federasyon kar gösterdi yapılan 3-4 organizasyon iyi yönetildi...
şimdi sporun içinden ama bu baranş da olmayan bir başkan var niyazi KURT hataları olsada umut verecek işler yapıyor...benim tek takıldığım konu milli olmayı bu kadar ucuzlatmaları...gerisi zaten yapılabilecek şeylerdi eskiden yapılamıyordu becemiyorlardı şimdi ufak kıpırdanmalar oldu...

Kullanıcı avatarı
bodybuilder
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bodybuilder » Mayıs 1st 2013, 10:13

bu forumda bir başlıkta adeta filim izler gibi okudum o iptal edilen yarışmayı bulabilsem linki koyardım

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mayıs 1st 2013, 10:20

Evet hocam tabi ki federasyon eskiye göre çok iyi yerlerde. Bizim gündeme gelmesini istediğimiz konu, "Milli Takım" dendiğinde sporcusundan antrenörüne akan sular durup şöyle bir bakılacak şekilde olmalı..

Örnek halterde Naim Süleymanoğlu tek yarışıyordu Türkiye'yi temsil edecek tek kişiydi zamanında.. Orayada her siklette sporcu götürebilirdi ama yaapılmadı. Doğrusu da buydu.. Adam podyuma çıktığında herkesi tv'ye bağlıyordu. Tek adam Milli Takımdı ve ülkemizi çok ii şekilde yıllarca temsil etti..

Anlatmak istediğim ve gündeme gelmesini istediğim bundan ibaret..

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mayıs 1st 2013, 10:26

Örnek:
Neden zamanında çok değerli Hamdullah AYKUTLU elde tutulamadı? ... dimi..

Tamam iyi yönler var, hala eskiden gelen en büyük ve ilk başta değiştirilmesi gereken yanlışlarında olduğuna inanıyorum..

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 1st 2013, 15:32

evet tuna hepsini herseyi yazmak lazim ki dogru lar yanlislar ogrenilsin ben sizin tarafinizdayim herzaman cok bilmek bazen mide bulandirici oluyor keske cogu insan gibi ustten bilseydim ama bazen yazilamayacak kadar garip olaylarda var biz kotuleri eskileri fazla desmeden bugun neler yapilabilir ona bakalim bugunku federasyonu konusalim sporcuyu spor bransimizi nasil daha iyi hale getirebiliriz bunu konusalim eminimki bazilari feyz alicaktir ama bunu uygularlarmi orasi mechul biz ustumuze duseni yapip yazalim zaten uygulama gorevdekilerin yapabilecegi aksiyondur.

Hemen bir elestirim daha var arada bir televizyon programlarina cikiliyor yoneticiler var bu programlara cikan bri kacina denk geldim ne yazikki bu yoneticiler konusamiyorlar, temsil cok onemli sempatik olmak duzgun diksiyona sahip olmak imaj sahibi olmak vucut gelistirmeyi tasimak lazim bunlar sanirim hic dusunulmuyor ???? zaten toplum arasinda cokda benimsenmis bir dal degil bu konuda bize yardim sagliycak insanlar secilip bu tarz programlara cikarilmali yoksada hic cikarmasinlar daha iyi.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Mayıs 1st 2013, 19:09

Evet hocam çok iyi bir konuya değinmişsiniz. Bir fırsat verildiğinde bunu en iyi ve etkili şekilde değerlendirmek lazım. Zaten bu spor ülkemizde pamuk ipliğine bağlı gibi bir şey.. Hurafelere daha çok inanan insanlarımız olduğu için vücut geliştirme sporu anında yerin dibine sokulabiliyor.

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir