Vücut Geliştirme Federasyonu yeni Başkanı Niyazı Kurt

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Vücut Geliştirme Federasyonu yeni Başkanı Niyazı Kurt

Mesajgönderen Vucutor3 » Ağustos 22nd 2011, 05:24

ResimResim

Vücut Geliştırme fitness ve bilek güreşi federasyonu ahmet hadimoğlu nun istifası nedeniyle Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 21 Ağustos 2011 Pazar Günü saat 10:00 da, ANKARA’da yapılmıştır.

Vücut Geliştırme fitness ve bilek güreşi federasyonu Başkanlığı için 2 aday kıyasıya mücadele etti bunlardan birisi eski başkan ahmet hadimoğlu nun listesinde olan ve başkanlığa vekalet eden Tezer Türkmen Diğeri ise bilek güreşi camiasının çok iyi tanıdığı eski avrupa ve dünya bilek güreşi şampiyonu Niyazi Kurt oldu.

Başa baş ve müthiş bir kulisle devam eden seçimleri 59 karşı 68 oyla Niyazi Kurt kazandı.

Ankara'da gerçekleştirilen genel kurul, 150 delegeden 112'sinin imzasıyla açıldı. Seçimlerde 128 oy kullanılırken, bir oy ise geçersiz sayıldı. Niyazi Kurt, yapılan seçimlerde 68 oy alırken, diğer aday Tezer Türkmen ise 59 oyda kaldı. Kurt, ilk sandıkta 9, ikinci sandıkta 32 ve 3. sandıkta ise 27 oy alarak federasyonun yeni başkanı oldu. Tezer Türkmen ise birinci sandıkta 9, ikincisinde 27 ve son sandıkta ise 23 oy alarak seçimi kaybetti.

Bu arada, divan başkanlığını Hüseyin Ar'ın yaptığı genel kurula, Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci de katıldı.

Öte yandan, genel kurul öncesinde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'na geçildi. Ancak marşın çalınacağı CD çalışmayınca, genel kurula katılan delegeler hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu.

Niyazi Kurt başkanlığındaki federasyonda, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ise şöyle:

Yönetim Kurulu: Zekai Durmaz, Kaya Bilge, Cihad Atay, Alparslan Hazar, Sait Akdağ, Kaya Arslantepe, İsmail Kurt, Muzaffer Ensarioğlu, Murat Öztürk, Orhan Uygun, Uğur Özer, Sinan Şimşek, Ercan İdukut, Mustafa Uslu.

Denetim Kurulu: Celal Dağdelen, Ahmet Abdulbaki Kılıç

Disiplin Kurulu: Ömer Remzi Arıkan, Erdoğan Köse, Hakan Ergin, Erdinç Karagöz, İhsan Türkmen.

Yeni Dönem Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyon Başkanı Niyazi Kurt oldu .

Vucutcu.coM adına kendisini Kutluyorum.

Edip Tocsoy - Vucutcu.coM
En son Vucutor3 tarafından Eylül 25th 2011, 02:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ağustos 22nd 2011, 13:47

Tebrikler, inşallah sorunlara daha fazla eğilirler.

Kullanıcı avatarı
Murat Vatandaş
VIP
VIP

Mesajgönderen Murat Vatandaş » Ağustos 22nd 2011, 18:11

Niyazi Kurt'u kutluyorum. Sporcu başkan iyi başkandır.
Bu iki spor dalının birbirinden ayrılmasını bekliyorum hala.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ağustos 23rd 2011, 08:45

ayrılırsa sanırım bilek güreşi kaybolur gider, hiç alakaları yok ama bence öyle.

aydın aslan
Üye
Üye

Mesajgönderen aydın aslan » Ağustos 24th 2011, 20:12

2 onurlu camia elele kol kola...niyazi kurt sporcu ve yönetici olarak kişilikli ve karakterli bir insandır...kendisini kutluyorum...ve ekibinede başarılar diliyorum...allahın izniyle iyi işler yapacaklardır...

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Ağustos 25th 2011, 09:55

niyazı kurt u kutluyorum...bilek güreşi vücut geliştirme altına girdi ve vücut geliştirme fitnes bilek güreşi fedarasyonu oldu...vücut geliştirmede yapılan ardı ardına hatalardan ve dünyaca bu sporda adımızın lekelenmesine sebebiyet veren yönetim ve bir kaçkendinizi bilmez sporcu doping skandalları ile bu sporu ülkemizde iyice dibe vurdurmayı başardı...
bugünün geleceği dünden belli idi şimdi bir bilek güreşi şampiyonu eski sporcu federasyon başkanı...yakında bilek güreşi ve vücut geliştirme fedarasyonu diye isim değişikliğine şimdiden hazırlıklı olalım...daha ilerde nemi olur 20 sene evvelsine dönüp vücut geliştirme derneği açılır...
umarımbu öngörülerim olmazda herşey düzene girer hatta bu iki spor dalıda çok başarılı olup birbirlerinden ayrılır...

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir