sitemizdeki bolumler

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Şubat 22nd 2011, 14:49

mümkünse yabancı kaynaklardan çevirilerde hoş olurdu

Kullanıcı avatarı
bosbottin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bosbottin » Şubat 22nd 2011, 15:33

Biyologcem'e katılıyorum yabancı kaynaklardan oluşan bi çeviri bölümü olabilir. Çok faydalı olur.

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Şubat 22nd 2011, 15:47

Çeviri yapmak yürek ister.:) Koca makaleleri...

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 22nd 2011, 16:06

Ceviri yapmak hem eziyetli hem de keyifsiz. Ben mesela okudugum hic bir makaleye tamamen katilmiyorum. Her makalede ilginc ve mantikli birkac fikir olsa da bir butun olarak "vay canina" dedirtenler pek cok degil. E o zaman niye katilmadigim bir makaleyi cevireyim?

Ben yine israrla forumdaslarin makaleler yazmasi taraftariyim. Tabii ki bu makaleleri yazarken bir cok kaynaktan faydalinacak. Yani, dis kaynaklarin hosumuza giden taraflarini iletmis olacagiz. Hatta makale yazarina detaylar hakkinda sorular sormak mumkun olacak. Falan, filan.

BBBeast'in dedigi gibi, hepimize motivasyon lazim zaten. Rezil olmamak icin iyice arastirip, ustunde dusunup ilginc yazilar yazmak kolay degil. Forum arasinda kaybolacaksa uzerinde ugrasmaz insan. Ama kendi basligi altindaki yazilara emek vermek baska.

Kullanıcı avatarı
MerTeCH
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen MerTeCH » Şubat 22nd 2011, 16:33

makale yazmak öyle kolay bi şey değil ki, burda makale yazabilecek donanımda kaç kişi var bilemiyorum. ayrıca makale yazacak arkadaşlar olsa bile bide denetçi mekanizma olması gerekir. zor iş bence.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2011, 16:42

Evet fikir cok yerinde

uyelerimizin hem ozgun makalelere hemde cevirilere katkida bulunmasi ve katilimci olmasi ve takipcileri yaratilmasi guzel fikir.

bunu yapabiliriz benim buna katkimda gene bu ceviri ve ozgun makalelere katilimci arttirma acisindan iyi makalelere odul koyabilirim bu makalelere verilecek odullerin sahiplerinide gene ziyaretciler belirler nedersiniz ?

Kullanıcı avatarı
bosbottin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bosbottin » Şubat 22nd 2011, 16:43

ksiren yabancı dili olan birisi rahatlıkla çevirebilir gibime geliyor. Birebir hatasız çevirmesine gerek yok amatörce bile olsa en azından birşeyler kapabiliriz. Makale yazmak daha zor ve zahmetli bir iş bence çeviriden.

Kullanıcı avatarı
bosbottin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen bosbottin » Şubat 22nd 2011, 16:47

Yani sadece makale olmasına da gerek yok mesela ünlü sporcularla yapılan röportajlar söyleşiler vs hertürlü yararlanabileceğimiz merak ettiğimiz konuda çeviriler fena olmaz bence.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 22nd 2011, 16:49

Kendimizi o kadar da kucumsemeyelim. Ya da forumu gozumuzde cok buyutmeyelim. Tabii ki bilimsel bir yayinda yazmak icin cok donanimli olmak gerekir. Ya da yazdigin makaleye ucret talep etmek icin. Ama bu forum ortaminda bazi orjinal fikirleri detayli yazmak icin bunlar o kadar da gerekli degil.

Denetci mekanizma da kendi kendine gelisir bence. Okuyanlar sorularini, elestirilerini ve fikirlerini ekleyecekler. Boylece yazarlar kendilerini gelistirme imkani bulabilecekler. Okunaksiz yazanlar veya sacmalayanlar kisa sure sonra okunmadiklari icin yazmayi birakacaklar. Populer olan yazarlar daha cok yazacaklar. Falan filan. Evrim teorisi.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 22nd 2011, 16:54

ksiren yazdı:Kendimizi o kadar da kucumsemeyelim. Ya da forumu gozumuzde cok buyutmeyelim. Tabii ki bilimsel bir yayinda yazmak icin cok donanimli olmak gerekir. Ya da yazdigin makaleye ucret talep etmek icin. Ama bu forum ortaminda bazi orjinal fikirleri detayli yazmak icin bunlar o kadar da gerekli degil.

Denetci mekanizma da kendi kendine gelisir bence. Okuyanlar sorularini, elestirilerini ve fikirlerini ekleyecekler. Boylece yazarlar kendilerini gelistirme imkani bulabilecekler. Okunaksiz yazanlar veya sacmalayanlar kisa sure sonra okunmadiklari icin yazmayi birakacaklar. Populer olan yazarlar daha cok yazacaklar. Falan filan. Evrim teorisi.

tamamen katiliyorum makale denen urun zaten kendi degerini kendisi yaratir yeri gelir uzun bir makale sonunda anlamsiz bir okunaktan ote gitmezken alalade yazilmis bir makale cok sey verebilir.

Ben bu fikri destekliyorumhatta hemen bunu nasil yapilandircamizi dusunup foruma ekleyelim

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir