Anahtar Kelime - Etiket Sistemi

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
BCanKARA
VIP
VIP
İletişim:

Anahtar Kelime - Etiket Sistemi

Mesajgönderen BCanKARA » Mayıs 10th 2010, 13:19

Başta belirteyim, bu konuda sizinde fikirlerini almak için bu konuyu açtım.Siz ne düşünüyorsunuz bence iyi olurdu...

Arkadaşlar bu konuyu bir süredir mesajlarımda deniyorum ve faydalı olduğunu gördüm.Amacımız konu içerisinde geçen kelimeler dışında anahtar kelimeler oluşturmak.

Bunun bize faydası şu şekilde olacak.Örneğin diyelim bir konu açacağız veya bir mesajda bilgi vereceğiz.Bu konuya ve bilgiye ihtiyacı olabilecek bir kişinin bu konuyu nasıl bir arama ile ulaşması gerektiğini belirten etiketler oluşturacağız.Çünkü konu içerisindeki kelimeler bazen yetersiz olabiliyor.

Ayrıca bu bilgilere ihtiyacı olan kişilerin nasıl bir arama yapabilecekleri en iyi insanlar tarafından belirlenebilir.Çünkü aramayı yapanlarda insan...Bu yüzden bizim belirleyeceğimiz anahtar kelimeler arama yapan kişinin daha doğru ve çeşitli bilgiye ulaşmasını sağlayabilir.

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=15862

Örnek olarak bu konuya bakabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kerem Kalkan
VIP
VIP

Re: Anahtar Kelime - Etiket Sistemi

Mesajgönderen Kerem Kalkan » Mayıs 10th 2010, 15:50

BCanKARA yazdı:Başta belirteyim, bu konuda sizinde fikirlerini almak için bu konuyu açtım.Siz ne düşünüyorsunuz bence iyi olurdu...

Arkadaşlar bu konuyu bir süredir mesajlarımda deniyorum ve faydalı olduğunu gördüm.Amacımız konu içerisinde geçen kelimeler dışında anahtar kelimeler oluşturmak.

Bunun bize faydası şu şekilde olacak.Örneğin diyelim bir konu açacağız veya bir mesajda bilgi vereceğiz.Bu konuya ve bilgiye ihtiyacı olabilecek bir kişinin bu konuyu nasıl bir arama ile ulaşması gerektiğini belirten etiketler oluşturacağız.Çünkü konu içerisindeki kelimeler bazen yetersiz olabiliyor.

Ayrıca bu bilgilere ihtiyacı olan kişilerin nasıl bir arama yapabilecekleri en iyi insanlar tarafından belirlenebilir.Çünkü aramayı yapanlarda insan...Bu yüzden bizim belirleyeceğimiz anahtar kelimeler arama yapan kişinin daha doğru ve çeşitli bilgiye ulaşmasını sağlayabilir.

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=15862

Örnek olarak bu konuya bakabilirsiniz.

faydalı olacağına inanıyorum bende :shock: :shock: :shock:

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Mayıs 10th 2010, 20:47

eyi fikir.bende bu başlığın anahtarını yapıyım bari.

anahtar kelimeler:arama-konu-nasıl arama yaparım-konu bulma metodları-:)))))

Moonwalker_arc
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Moonwalker_arc » Mayıs 10th 2010, 22:30

Gayet Mantıklı :)

Kullanıcı avatarı
Murat Vatandaş
VIP
VIP

Mesajgönderen Murat Vatandaş » Mayıs 10th 2010, 22:31

Aslında google custom search eklesek daha iyi olur gibi. Forum içi arama bayağı sıkıntılı.

Kullanıcı avatarı
misericordia
VIP
VIP

Mesajgönderen misericordia » Mayıs 11th 2010, 09:38

forum içi arama kesinlikle çok isabetsiz sonuçlar veriyor. çoğu zaman insan başlıkların arasında kaybolup gidiyor.

Kullanıcı avatarı
BCanKARA
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen BCanKARA » Mayıs 11th 2010, 12:32

Google destekli arama olurdu fakat yine :) anahtar kelime olmadığı için sorun yaratabiliyor.Bu yüzden böyle birşey düşündüm...Bu forumu kodlarken düşünmemişler.Aslında her konuya en az 3 anahtar kelime girme zorunluluğu konmalıydı.

Bu yüzden bende böyle birşey düşündüm. Ama kelimeler arası :D virgül olmalı Cem abi. :P

anahtar kelimeler:arama, konu, nasıl arama, yaparım, konu bulma metodları :P

Kullanıcı avatarı
CİHAN ARTK
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen CİHAN ARTK » Mayıs 11th 2010, 15:53

forum içi arama kesinlikle çok isabetsiz sonuçlar veriyor bencede.

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir