Vücut Geliştirme de Ne kadar ve ne Sıklıkta Protein alınmalı

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

hopdedikk
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen hopdedikk » Kasım 17th 2009, 11:04

bu konuyla alakalımıdır sizin taktirinize bırakıyorum ama yeniyim kusura bakmayın.protein tozu kullanmaya yeni başşladım aldığım üründe kullanımla ilgili yeterli bilgi bulamadığım için soruyorum.kullanım için antrenmandan sonra 1 ölçek kullanıyorum buda 28-30 gr a denk geliyor bu toz değeri benim o gün aldığım proteinemi denk geliyor yoksa 28 gr protein tozunun protein değeri farklımı arkadaşlar.şimdiden teşekkür ederim

skilful
Üye
Üye

Mesajgönderen skilful » Kasım 19th 2009, 01:03

azar azar fazla öğüne yayarak alınması gerekir mesela 6 öğünle
anı yuklemelerle alıcağınız yüksek proteinler vücut tarafından bir bölmü sindirilmez ve vücuttan atılır.
ben ayrıca kilonun 2 katı alınması gerektiğini tam olarak doğru bulmuyorum
kime göre neye göre 2 katı
bu vücuttaki kas oranına(ağırlığına)göre belirlenır ve her insandan insada değişir.bazılarına 1,5 katı yeterlı olur bazılarına 2 genetik yapı ve yağ oranı kas oranı kemik ağırlı günlük protein alımının ne kadar alınıcağının belirliyicisidir.

desperados
VIP
VIP

Mesajgönderen desperados » Mart 6th 2010, 18:57

yazılan tüm yorumları okudum kanatim yapıya göre değişiyor ve en makulu gr olarak 20 gr yazılanlara göre

onurgfb17
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen onurgfb17 » Mart 6th 2010, 22:56

çok da pro değilsek bende 1.5 kat yeter diye düşünüyorum

fiko_medcezir
Üye
Üye

Mesajgönderen fiko_medcezir » Mart 10th 2010, 21:11

bence ortalamasını almak daha mantıklı neden dersenız verilen bilgilerin çogu garanti kapsamı dısı kimine gore soyle kimine gore boyle ama bunların ortasını bulmak bana gore en dogrusu

msela ben : gun ici 5 ogun her ogun 2o gr alıyorum. antreman sonrası ve sabah kalkınca biraz daha fazla alarak gunu tamamlıyorum .

boylelikle kilo bası ortalama hemn hemen soylenenlere yakın oluyor.

saygılar.

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir