Edip Tocsoy Sorularinizi Yanitliyor.....

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

KURTULUŞ
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen KURTULUŞ » Mayıs 20th 2011, 22:12

Benim bir sorum olacaktı.Elimle ON marka whey var.Güçlendirmek için çiğ yumurta akı ile karıştırsam bi zararı olurmu?Mesela emilimini filan azaltırmı?

Kullanıcı avatarı
Mert Güner
VIP
VIP

Mesajgönderen Mert Güner » Mayıs 20th 2011, 23:11

Boğaman stilini değiştir be abicim biraz, bak bu sefer de yakalandın.. ye sen onu çiğ yumurta ile ye, üzerine de bol süt iç... hadi...

KURTULUŞ
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen KURTULUŞ » Mayıs 21st 2011, 08:26

Sevgili Airmag,sanırım beni samimi olduğun başka bir üye ile karıştırdın.Ama yanıtında ciddiysen teşekkür ederim ilgin için ;)

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Temmuz 31st 2011, 13:29

benim sorum şu

beslenmeden aldığımız protein günlük ihtiyacı karşılamayınca protein tozu kullanımı olur peki protein tozunu aminoasit haplarından ayıran özellik nedir?
protein ihtiyacımızı aminoasit kullanarak da giderebilirmiyiz?
1ölçek protein tozunda yaklasık 26gr protein var ancak aminoasitin 5tabletinde maksimum 10gr protein var diğer değerler vücuda ne gibi fayda sağlar

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 31st 2011, 20:14

DRUMMERNBOY sorun guzel ancak sanirim daha once ben bunu bir kac kere aciklamistim ancak bu baslik altindada aciklayalim.

Whey proteinin aminoasitlerden hic bir farki yoktur icerik olarak aynidir ancak wheyde oldigu gibi degisik icerik ve yontemler kullanilarak piyasaya sunulanlari vardir.

Sonuc olarak protein ler aminoasitlerden olusurlar.Peki ozaman niye aminoasit haplari vardr.Cevabi cok basittri ticari olarak ekstra bir urun yaratilir ve kazanc arttirilir ikincisi bazilari daha kolay yonden protein kaynaklaini kullanmak istedigi icin icmek karistirmak gibi ugraslara gerek duymadan bir kac hapla kolayca protein alinabilir.benim siddetle defalarca yazdigim aminoasit haplarinin gereksizligidir, whey protein kullaniyorsan aminoasit hapida kullanman tavuk gogsu yedikten sonra yumurta beyazi yemek gibi bisey olur.

Sana onerim protein tozu kullaniyorsan ekstra aminoasit haplari kullanmaman ancak disada zaman harcayan biriysen bir ogunde 20 gr. protein aldigini farzedelim amacin 30 gr. almaksa bu arada kalan 10 gr.aminoasit haplarindan saglayabilirsin ancak bu haplarin cok buyuk oldugu ve yutmada problem yarattiginida hepimiz biliriz benim sahsi kanaatim aminoasit haplari sadece ekstra ticari kaynak yaratmak icin yapilmistir.

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Temmuz 31st 2011, 20:31

Edip Toçsoy yazdı:DRUMMERNBOY sorun guzel ancak sanirim daha once ben bunu bir kac kere aciklamistim ancak bu baslik altindada aciklayalim.

Whey proteinin aminoasitlerden hic bir farki yoktur icerik olarak aynidir ancak wheyde oldigu gibi degisik icerik ve yontemler kullanilarak piyasaya sunulanlari vardir.

Sonuc olarak protein ler aminoasitlerden olusurlar.Peki ozaman niye aminoasit haplari vardr.Cevabi cok basittri ticari olarak ekstra bir urun yaratilir ve kazanc arttirilir ikincisi bazilari daha kolay yonden protein kaynaklaini kullanmak istedigi icin icmek karistirmak gibi ugraslara gerek duymadan bir kac hapla kolayca protein alinabilir.benim siddetle defalarca yazdigim aminoasit haplarinin gereksizligidir, whey protein kullaniyorsan aminoasit hapida kullanman tavuk gogsu yedikten sonra yumurta beyazi yemek gibi bisey olur.

Sana onerim protein tozu kullaniyorsan ekstra aminoasit haplari kullanmaman ancak disada zaman harcayan biriysen bir ogunde 20 gr. protein aldigini farzedelim amacin 30 gr. almaksa bu arada kalan 10 gr.aminoasit haplarindan saglayabilirsin ancak bu haplarin cok buyuk oldugu ve yutmada problem yarattiginida hepimiz biliriz benim sahsi kanaatim aminoasit haplari sadece ekstra ticari kaynak yaratmak icin yapilmistir.

Çok teşekkür ederim edip hocam bana gelirse protein tozu kullanmıyorum neden derseniz antremandan hemen sonra çok acıkıyorum ancak protein tozunu içince aşırı derece midemde şişkinlik yaratıyor ondan kullanamıyorum o yüzden beslenme+aminoasit kullanıyorum anterman günleri idmandan önce 4 idmandan sonra 4 off gunleri ise sabah aç karnına 4 tane yutuyorum bu sizce yeterlimi yoksa illaki aminoasiti bırakıp protein tozuna yönelmemmi gerek

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Temmuz 31st 2011, 20:51

drummerboy

kullandigin urunun arkasinda kac adet alimda ne kadar protein aldigin yazilidir ona gore ihtiyacini duzenlemen yeterli olacaktir ancak tavsiyem whey protein tozu kullanman ve aminoasit haplarini mecbur kalmadikca kullanmamandir.

Kullanıcı avatarı
drummerboy
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen drummerboy » Temmuz 31st 2011, 21:20

yeniden teşekkür ederim edip hocam.

Oses
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Oses » Ağustos 10th 2011, 16:40

Sayin yonetici sorucagim soruyu insallah dogru tam olarak size anlata bilirim cunki kendim azeriyim turkcem cok iyi deil malesef vucutcu.com sitesinden her gun yeni bilgiler elde ediyorum bunun icin size ve diger yoneticilere tesekkur ediyorum sorucagim soruya geceyim , ben 11 senedir farkli farkli sporlarla ugrasdim en sonda Azerbeycandayken agirlik kaldirmayla ve vucut yapmaya basladim Almanya geldim su andaki durumumu aciklayim 84 kiloyum 185 boy vucutum guzel diye dusunuyorum ama benim sag omuzumla sol omuzumda az bir fark var ve sag kolumlada sol kolumda az bir fark var sol omuzum az buyuk sag kucuk sag kolum az buyuk sol kucuk beni rahatsiz etmeye basladi bu sorumu cevaplarsaniz sevinirim ve diger sorum ben her gun elime ne gecerse ne bulursam yiyorum cok feci sekilde yemek yiyorum haftanin 7 gununde spordayim 1 gun bile ara vermiyorum cok yoruluyorum ama buna ragmen yine gidiyorum spora sizce ara vermem lazimmi dinlenmelimiyim yoksa yapa biliyorsam devam edeyim boyle ? cevaplarsaniz kisa bir surede sevinirim saygilar.

karabe1a
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen karabe1a » Ağustos 25th 2011, 21:08

benim boynum ince ve eğri ve birazda kamburluk var yaşım 18.dik durabilmek ve birazda kilo almak istiyorum hiç bi bilgim yok konuları araştırdım ama bulamadım fazla bişey. ne yapmam gerek? kilo 57 boy 1.78
ResimResim

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir