Edip Tocsoy Sorularinizi Yanitliyor.....

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

Auser
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Auser » Aralık 18th 2010, 22:00

Merhaba İyi Günler . Hocam Benim soracağım şey bireysel gelişimle ilgili . Kendimi nasıl hızlı geliştiririm ve hızlı kas yaparım ..

istanbul0034
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen istanbul0034 » Şubat 7th 2011, 17:26

S.a hocam haftanın 6 günü düzenli 30 dakika ısındıkdan sonra antireman yapıyorum yaşım 18 boyum 1.67 kilom 55 Benim sormak istediğim besin Olarak Protein alımı antireamdan önce bal süt muz ve Günde 3 yumurta içiyorum bana önerebileceğiniz bir beslenme programı varmı yardımcı olurmusun şimdiden çok tşk ederim iyiki varsınız.

MertDogruel
Üye
Üye

Mesajgönderen MertDogruel » Şubat 13th 2011, 18:54

Merhabalar Hocam.Öncelikle Çok iyi bir siteniz var.Sürekli takip etmekle birlikte üye olmak nasip olmamıştı.Bugüne nasipmiş.
Sorum Şu ; Etrafta herkes Yulaf ezmesi ile besleniyor bende dahil olmak üzere.. Fakat kafama takılan bir şey var,Buğday ezmesi..
Buğday ezmesinin karbonhidrat değeri olsun proteini olsun lif değeri olsun hepsi yulaf ezmesine göre daha yüksek.Tabii ki kalorisi ve şekeri de daha düşük yulaf ezmesinden.Anlayamadığım nokta niye herkes yulaf ezmesi tüketirken buğday ezmesine kimse yönelmiyor,yönelmeyi bırakın kimse konusunu dahi açmıyor..Çok araştırdım bu iki ürünün farkını fakat bulamadım açıkçası..Bu konuda sizden yardım istiyorum..

Teşekkür ederim ..
Mert Doğruel ..

inago
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen inago » Şubat 14th 2011, 21:38

Merhaba hocam.

Türk ve Yabancı sporcuların beraber gösteri yapacağı bir organizasyon düşünüyor musunuz yada böyle bir çalışmanız var mı ?

Kullanıcı avatarı
Xclusive
Üye
Üye

Mesajgönderen Xclusive » Şubat 15th 2011, 20:24

Hocam merhabalar benim sorum calisma programimla ilgili olucak, sorudan niyade daha cok fikrinizi ve dusunduklerinizi ögrenmek istiyorum.

Ben 20 yasindayim ve tam olarak 8 aydir vucut gelistirme siz ustadlarin tabiriyle sabir sporu yapiyorum.

Bu spora baslamadan önce imkanlarim cercevesinde elimden geldigince bilgi toplamaya calistim ve baslarkende benim icin bu spor sadece bir heves degil daha cok bir yasam sitiline donusecegini umarak basladim ve hala buyuk bir zevkle yapiyorum idmanlarimi.

Vucudum 83 kilo ve 1.85 uzunlugunda iri bir kemik yapim var ve 8 sene basketbol sporunu profosyonel ve amatör olarak yaptim.
20 Yasindayim ve Isvecte yasiyorum gun icerisinde isim nedeniyle pek hareket halinde degilim 4 saat kadar masa basinda oturuyorum.

Idmanlarim bilinmisten öte su sekilde

Gunde 4 ayri kisim calisiyorum bu kisimlarin icerisinde
Mide / Bel : Kesin olarak yer aliyor
Bacak - Baldir : Kesil olarak yer aliyor
Gogus : Kesin olarak yer aliyor
Arka kol ( Triceps ) : Kesin olarak yer aliyor
Omuz ve Pazu : Degismeli olarak
Önkol / Bilek ve Boyun : Calismiyorum

Ve en az 30-45 dakika Cardio %40 /50/60 hiz ile.

Hocam bu sporu yaptigim sure icerisinde su ana kadar idmanlarim 5 gunden asagi dusmedi genel olarak 6 gun cok nadir 7 ve bazen 5 gun.

Setlerim su sekilde :
1. Set : Genel olarak kaldirabildigim agirligin %40'i ile 30-40 tekrar.
2. Set : Genel olarak kaldirabildigim agirligin %40'i ile 20- tekrar.
3. Set : Genel olarak kaldirabildigim agirligin %40'i ile 30-40 tekrar.

Kullandigim suplementlerin hepsi 1. kalite urun bu isi uzun yillardir yapan ve bilgilendirici olarak vucut gelistirme salonlarinda calisan birkac kisiden tavsiye alarak satin aldim urunlerimi.

Protein ihtiyacimi elimden geldigince dogal beslenmeden edinmeye calisiyorum ve kreatin'de cok fazla kullanmiyorum su an hedefim daha cok fitness vucudu diyebiliriz explosiv idmanlar yapmiyorum.

Hicbir sikayetim yok hocam kaslarim hacim aldi ve omuz kismi olsun gogusler olsun mide kaslari olsun inanilmaz bir gelisme gözle görulur bir sekilde ilerleme kayit ettim.

Yanliz su son 1 aydir kaslarim sanki kayalasirmiscasina bu kadar cardio ve yag yakma agirlikli idmanlara ragmen yaglandi az olsada buna cok sasirdim, özellikle gogus kisminda bir yaglanma basladi. Yaglanmadan cok omuzlarim öne cokercesine cok afedersiniz bir goril gibi ve gogus kismim cok kaya hissi tasiyor.

Yemek yemiyorum diyicek kadar az yiyorum ve duzgun besin tuketiyorum az yagli ve gerekli suplementleri tasiyan besinler, alinmasi gereken kalori miktarinin %80'ni alip ustune bu kadar idman yapiyorum.

Bunun nedenini merak ediyorum kreatin kullanimindan olabilirmi ve degerli dusunlerinizi idmanlarim hakkinda paylasirsaniz cok mutlu olurum hocam zamaninizi ayiripip okudugunuz icin tesekkurler.

Babylon
Yeni Üye
Yeni Üye

Program...

Mesajgönderen Babylon » Mart 10th 2011, 01:57

Öncelikle merhaba ! Aranıza bugün katıldım. Body ve Bodycilerle ilgili detaylı bir bilgiyi sahip değilim... İşlerim yoğunluğu, spor da kolumdan sakatlanmamdan dolayı aralıklı olarak body - fitness yaptım. Zaman bulamadığım için evimde ara vermemek üzere devam ediyorum... 4 adet 5kg ve 4 adet 2.5 kg olmak üzere dumbel setim var. Benim amacım geniş kaslı bir vücuda değil, sıkı ve kaslı bir vücuda sahip olmak ! Boy: 1.87 Kilo: 78... Göğüs-Sırt-Omuz-Karın-Kol-Bacak ve Kalça üzerine hareket program hazırladım. Ancak evde olduğum için dumbel ile yapılabilecek belli hareketleri yapıyorum, yani çok sık program değiştirme lüksüm yok. 1.5 ay oldu başlayalı, vücudumu tekrardan alıştırmak amacıyla bütün hareketleri birer gün arayla hergün yaptım. Artık programı bölmek istiyorum, yanlız karın kısmına önem veriyor, şekle sokulması zor bölüm olduğu için fazla zaman ayırmak istiyorum.Beslenme olarak ; Sabah ( 09:45 ) : 1 dilim ekmek, Süt, beyaz peynir ve bir kaşık bal yiyorum... Öğle ( 15:00 ) : 1 hafif ısıtılmış ekmek arası tantuni+ayran... Akşam ( 21:00 ) : 1 dilim ekmek+Pirinç Pilavı+ Tavuk ( Pirzola-Göğüs-But )... ( Şeker,tuz kullanmam, Çikolata vs. çok nadir! ) Akşam yemeğinden 1.5 saat sonra 15dk. ısınma ve spora başlıyorum.1.5 saat sürüyor bütün hareketler. Spordan sonra duş, sonrası muz+portokal yiyorum. Göğüs-Sırt-Omuz-Karın-Kol-Bacak üzerine, günlere göre program konusunda, deneyimli bir kişi tarafından program için yardım istiyorum.Besin sistemimin doğru olup olmadığı hakkın da bir bilgi verirse sevinirim. Sadece Pazartesi günleri koşmak amaçlı maç yapıyorum, diğer günler bir sıkıntım yok. Cevap vericek arkadaşa, şimdiden teşekkürlerimi sunarım...

halitserkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen halitserkan » Mart 17th 2011, 21:30

öncelikle merhabalar; aranıza geç de olmuş olsa yeni katıldım. ama umarım geç olur fakat güç olmaz :). öncelikle her konuda sizden gelecek öneri ve desteklere sonsuz ihtiyacım var. aktif olarak fitnesse 1 ay önce başladım, destek olarak cla ve l-carnitine kullanıyorum. bu başladığım 1 ay boyunca kardiyo çalışmaları yaptım. önümüz deki aydan başlayarak ağırlık çalışmalarına başlamayı planlıyorum. spora başlayarak hem fazla kilolarımdan kurtulmak hemde fit bir vucuda sahip olmak amacımdı ama sanırım sporu bir hayat parçası olarak kabul etmek ve böyle devam etmek en isabetlisi olacak. öncelikle sizden cla ve l-carnitine kullanımı hakkında bilgi ve ağer ürübnler arasında marka farkı olduğun gibi etki farkıda varsa en etkili olanı hangisidir, yardımcı olursanız çok sevinirim....şimdiden iyi çalışmalar...

jem
Üye
Üye

Mesajgönderen jem » Mart 17th 2011, 21:49

NATURAL KAS GELİŞİMİ İLAÇSIZ MÜMKÜNMÜDÜR Bİ YANDAN KASLARI BÜYÜTÜP Bİ ANDANDA YAĞ YAKMAK YANİ YAĞLARI ERİTİP AYNI ZAMANDA KİLO ALMADAN KASLARI ŞİŞİRMEK ? SALONDA 1-2 KİŞİYE SORDUM ÇOK ÇOK ZOR GROF GİBİ İLAÇLAR VAR ONLARDA SENİN İÇİN ÇOK ÇOK ERKEN DEDİLER

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Nisan 1st 2011, 06:38

Yanıtlanmaması çok doğal. Soru sormadan önce düşünmesini bilmeyene müstehak.

Akıl var mantık var.
1-Koca makale niteliğinde, yaptıklarınızı ettiklerinizi yazmışsınız. Bu işler tek cevapla halledilebilecek olsa, ne özel antrenörlük olurdu, neden diyetisyenler olurdu. Edip Toçsoy bunları hakkıyla cevaplayacak olsa, günlerini ayırıp, işi gücü bırakıp sizinle ilgilenmesi gerekir.
2-O kadar basit sorular varki. Edip Toçsoy'a bu denli basit soruları sormak. Hafif nezlesi olan hastanın, dünyanın en uzman beyin cerrahına muayene olma talebinde bulunmasına benziyor.

Sözüm herkese değil. Aklı başında sorularda var. Bu mesajımdan sonra soru soracak olanlar, biraz düşünsün, yetmiyorsa biraz daha düşünsün.

Kullanıcı avatarı
themaninblack
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen themaninblack » Mayıs 4th 2011, 01:15

Benim soyle bir sorum olacak. Idman sonrasi ogunu olarak, protein tozu, yulaf, muz ve cilegi blenderda suyla karistirip iciyorum. Bu sekilde devam etmemi tavsiye eder misiniz, yoksa sadece suyla tozu karistirip icmeye devam edeyim mi?

Bu soruyu ortaya soruyorum. Bilgisi olan arkadaslarin da fikrini almak isterim..

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir