Weider ürünlerinin acaip yüksek fiyatları NEDEN ?

Moderatör: murat tahan

Rutkay Dündar
Üye
Üye

Weider ürünlerinin acaip yüksek fiyatları NEDEN ?

Mesajgönderen Rutkay Dündar » Şubat 26th 2013, 06:29

Weifder ın bazı ürünlerini kullandım sonrada çok yüksek olan fiyatlarından dolayı başka markalara geçtim. Arkadaşlar nedir bu weider ASTRONOMİK FİYATLARI bulunmaz hint kumaşımıdır nedir sizde fiyatlarından şikaytçimisiniz ?

Kullanıcı avatarı
vct_glstrm27
VIP
VIP

Mesajgönderen vct_glstrm27 » Şubat 26th 2013, 08:00

Türkiye de böyle bu suplement ürünlerinin fiyatı sadece Weider değil kardeşim.
Ne yazık ki birileri bir şey yapmazsa bu böyle devam edecek bu sporla uğraşanların 2. günde öğrendiği bir şeydir Aerikada Avrupada 2 kuruşa satılan suplementler Türkiye'de 5 kuruşa satılır muhtemelen bizim ülkemizin diğer ürünlere koyduğu gibi bu ürünler için talep ettikleri vergilerden olabilir.Malum 1 tlye bize gelen benzin benzin istasyonlarına varana kadar ötvymiş çartmış curtmuş gibi isimler altında alınan vergiler sonucunda en son kaç bilmiyorum ama 5 tllere çıkıyor.

Bunun dışında Weider dünyaca bilinen en eski markalardan birisidir kurucusu Joe Weiderdır aynı zamanda kendisi dünyanın en büyük vg yarışması olan Mr Olimpia'nında kurucusudur ki Weider bu yolla büyük bir reklam yapmaktadır.Yüksek fiyatın sebebi bu da olabilir.Ama ben ülkemizin ithal mallara koyduğu vergilerden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Şubat 26th 2013, 09:43

Şimdi eskisine göre daha iyi. 10 sene öncesini hatırlıyorum da bu kadar rahat ulaşılamıyordu supplementlere ve marka sayısı bugünle kıyaslanamayacak kadar azdı. Ben hatırlıyorum liseye giderken carrefourda Universal markasının ürünleri satılıyordu, alamadığımızdan sık sık gidip sadece bakıyorduk. Tabi o zaman bilgi paylaşımı da bu kadar yaygın değil de ve salona sahipleri üyeleri çok rahat kandırıyordu supplement konusunda, en azından Bursada durum böyleydi.

Rutkay Dündar
Üye
Üye

Mesajgönderen Rutkay Dündar » Şubat 26th 2013, 10:01

WEIDER Premium Whey (2.3 kg) ----- 249 lira
4D Whey Phase %100 Whey Protein 2.3 kg ----- 159 tl
GASPARI MyoFusion Probiotic Protein 2268 gram ------- 139 tl
EAS Whey Protein 2270 gr --------- 129 tl
BSN Syntha-6 Protein / 2,29 kg ----- 149 tl

gördünüz gibi arada uçurum var bunun nedeni ne ben çözemedim ??? çözen varmı ??? fiyatları www.bayvitamin.com dan aldım

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Şubat 26th 2013, 13:11

Adi ustunde cozulmeyecek bir sey yok. Weider bu isin onculerinden icerik Olarakta iyi durumda. Ve bu birtek turkiye icin gecerli degil almanyada 62€.
Az satarim cok kazanirim mantigi. Bence gayet mantikli.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 26th 2013, 13:28

Rutkay Dündar yazdı:WEIDER Premium Whey (2.3 kg) ----- 249 lira
4D Whey Phase %100 Whey Protein 2.3 kg ----- 159 tl
GASPARI MyoFusion Probiotic Protein 2268 gram ------- 139 tl
EAS Whey Protein 2270 gr --------- 129 tl
BSN Syntha-6 Protein / 2,29 kg ----- 149 tl

gördünüz gibi arada uçurum var bunun nedeni ne ben çözemedim ??? çözen varmı ??? fiyatları www.bayvitamin.com dan aldım

Diğer ürünlerle arasındaki farkı markaya veriyosun.

Bmw & vw farkı gibi anlayabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 26th 2013, 14:47

YURDUM INSANI ne guzelde akisa uymussunuz :) bmw wolksvagen gibi ha hatta gokselde icerigi daha iyi demis yani bu regal reklamina dondu isin garibi weider da en iyi marka falanda degil :) bu iki yorumu yapanda forumumuzun gedikli uyeleri birde hic bilgisi olmayanlari dusunudukce ? bu arada 2012 odulu anketinde neden weider lar var sorumada sanirim cevap oldu bu baslik ok bunu tartisalim guzel baslik ...

[flash width=400 height=250]http://www.youtube.com/v/AEbKTqved3Q[/flash]

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 26th 2013, 15:34

Hocam en iyi marka değil peki neden bu popülerite?

Kullanıcı avatarı
Cem Coduroglu
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Cem Coduroglu » Şubat 26th 2013, 15:39

Sebebi bence cok basit. İçeriğine şunu kattım bunu kattım onu kattım diyo cok kompleks yoğun ürünler var oranıda hayli hayli yüksek diyo. Sonrada ne kadar diye soruyorsun. Aldığın cevap ağzını acıkta bırakıyor. Olay bu.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Şubat 26th 2013, 15:44

Muhammet SONMEZ yazdı:Hocam en iyi marka değil peki neden bu popülerite?

muhammet bunun cevabini bende ariyorum o bahsettigin popularite amerika ve kanada da yok turkiyeye mahsus bir durum bu burda kimse ben weider aliyim en iyisi falan demiyor ve burda bulmak cok guc cunku alan yok bulursanda fiyati cok dusuk cok ucuza weider alirsin burda

al buda kaniti burda tartismasiz en cok supplement satan site www.bodybuilding.com dur linki incele

http://www.bodybuilding.com/store/weid/weid.htm

al buda kanadada en cok supplement satan site weider satmiyorlar bile :) unutmadan joe weider kanada lidir

http://www.supplementscanada.com/

ortada garip bir durum var burda degisik bir durum var turkiye de degisik burda satmayan satamayan urunleri satmadigi icin fiyatlari cok ucuz olan weider turkiye de digger dunya devleri arasinda muhtesem bir piyasa bulmus ve anormalde pahali satiyor.Sosyal bir durum incelemek lazim

“Weider” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir